Muhtemel FF Kahramanları: Jimmy Durmaz ve Ozornwafor


Fantezi Futbol Türkiye olarak yaz transfer sezonunu sizler için açtık ve Fantastik Transfer Dosyası etiketi altında 2019-2020 sezonunda tercih edeceğinizi düşündüğümüz futbolcuları mercek altına almaya başladık. Bu yazı dizimizde yaz transfer döneminde transfer olan oyuncuların kısa hayat hikayesi, kariyer özeti, geçmiş yıl istatistikleri, duran topları kullanma olasılıkları, yeni takımlarında nasıl bir performans gösterecekleri ve belirlenecek olan tahmini fiyatları gibi Fantezi Futbolu ilgilendiren her şeyi tek tek yazıya dökeceğiz. Süper Lig takımları yaz döneminde onlarca transfer yapacaklar. Tüm futbolcuları yazmamızın imkanı yok elbette. Bizim için en önemlileri, sezon içinde en çok tercih edilecekleri ve Fantezi Futbol kadrolarımıza girebilecekleri şimdiden okuyacaksınız, böylece Ağustos'a hazırlık yapacaksınız. Şimdiden mi demeyin sakın! Ağustos böceği ile karıncanın hikayesini aklınıza getirin :)))

1-) Bir FF Kahramanı: Aatif Chahechouhe
2-) Bir FF Kahramanı: Hugol Rodallega
3-) Muhtemel FF Kahramanı: Mamadou Samassa
4-) Bir FF Kahramanı: Ryan Babel

Yazı dizimizin beşinci Fantezi Futbol Kahraman(lar)ı Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde imza attırdığı Jimmy Durmaz ve Valentine Ozornwafor. İlkini en azından 2 sene bu ülke topraklarında izledik, gerçi çok fazla kadrolarımıza almadık, bu sebeple tam bir FF Kahramanı olduğunu söylemek güç. İkincisi ise et mi balık mı futbolcu mu değil mi hiç bir fikrimiz yok. Çok genç ve bilinmeyen biri. Biz bu sebeple her ikisi için de Muhtemel FF Kahramanı ibaresini koyalım ve ne yapacaklarına bakalım. Ve bu iki transferi bizler için yazacak olan kişi; kadrolu Galatasaray gözlemcisi ve konuk yazarımız sevgili NEVZAT KÖKLÜ. Sizler de uzun uzadıya yazmak istediğiniz transferleri Fantezi Futbol özelinde olmak kaydıyla bizlerle paylaşabilirsiniz. Konuk yazar olun, buyurun, kapımız herkese ardına kadar açık...
JIMMY DURMAZ
Yaş: 30
Uyruğu: Türkiye - İsveç
Boyu: 1,80 m. 
Mevki: Sol Kanat-10 Numara
Son Kulübü: Toulouse (Fransa)

2017-2018 İstatistikleri
36 Maç, 21 İlk Onbir, 4 Gol, 1 Asist, 5 Sarı Kart
Kariyer İstatistikleri
5 farklı kulüp, 313 maç,  48 gol, 37 asist, 49 sarı kart 
İsveç Milli Takımı İstatistikleri
47 milli maç, 3 gol, 4 asist 

Asıl mevkisi sol kanat. Ancak 10 numara pozisyonunda ve sağ kanatta da oynayabiliyor. Oyunu dikine oynayabilme, teknik potansiyelinin yüksekliği, sol ayağını iyi kullanabilme, frikikleri ve penaltıları etkili kullanabilme gibi artıları var. Performansını doksan dakikaya yayamamak ve oyun içindeki olumsuzluklardan aşırı etkilenmek gibi negatif özellikleri var. Takımla iyi oynayıp, takımla kötü oynayan bir arkadaşımız. Geçen yıl Toulouse ile 20 takımlı Lig1’de 16.sırada kaldılar. İlk 11'de sık görmeyeceğiz. Oyunun sıkıştığı anlarda baskı kurmak amacıyla oyuna girecek. Ceza sahasına yakın frikikleri ve kornerleri kullanabilir. İlk hafta alınmaz. Fiyatını 7m. euro olarak bekliyorum.


VALENTINE OZORNWAFOR
Yaş: 20
Uyruğu: Nijerya
Boyu: 1,94 m. 
Mevki: Defans-Stoper
Son Kulübü: Enyimba Aba (Nijerya)

Galatasaray Scout Ekibinin yeni buluşu. Nijerya’nin en üst liginde 1 yıldır oynuyor. Milli Takımda çok hızlı sıçramalar yapmış. Öyle ki U20 takımında 7 maç oynadıktan sonra U23’e çağrılmış orada sadece bir maça çıkar çıkmaz Nijerya Milli Takımına davet edilmiş. 1.94 boyuyla tam bir kule. Buna rağmen ayaklarına hakim ve sol ayağını çok iyi kullanabiliyor. Gol, asist ve kart istatistiklerine ulaşmak mümkün olmadı. Öyle ki Nijerya Futbol Federasyonun doğru dürüst bir sitesi dahi yok. Ancak geldiği kulüp Nijerya’da en çok şampiyon olan kulüp ve son sezonu da şampiyon olarak tamamladılar. Yıldızları parlamadan alıp yüksek miktarlara satabilme konusunda Galatasaray turnayı gözünden vurmuş olabilir. Luyindama ve Marcao’nun kalması ve sağlıklı olmaları durumunda ilk maçta sahada yer almasını beklemiyorum. Ama oturtulmak için alınmadığı da kesin. Youtube videolarına göre kaliteli bir kumaşı olduğunu görebiliyorum. Fiyatını 6m. euro olarak bekliyorum. Genç oyuncu hastası olarak izlemeyi heyecanla bekliyorum.

Nevzat Köklü
FFT Konuk Yazar, Kadrolu GS Gözlemcisi


Images by Birol Sezgin

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails