Gözlemci Raporu * D.G.Sivasspor - E.Y.Malatyaspor


Gözlemci Bilgin Gürses

Yeni Malatya’daki bu düşüşe bir türlü anlam veremiyorum. Ligin ikinci devresinde 8 maçta sadece bir galibiyetleri var ve oyun olarak hiç bir maçta rakiplerinin üstüne çıkamadılar. Sivasspor’a da pek bir varlık gösteremeden yenildiler diyebiliriz. Sanki ne yaptığını bilmeyen bir takıma dönüştüler. Bu arada bu maçın ikinci yarısında biraz kıpırdanır gibi oldular ama tabi onlar için yeterli olamadı. Sivasspor açısından değerlendirmemize devam edersek, forvetlerinin olmamasına karşın kazanmış olmaları tabi ki onlar adına sevindirici oldu. Hocaları maçtan sonra ligi ilk 5 içinde bitirme amaçları olduğunu söyledi ki, eksiklerinin de dönmesiyle bunu başarabilecek güçleri var. Fakat benim düşüncem; Yeni Malatya maçını tamamen rakiplerinin kötü durumundan yararlanarak kazanmış olmaları.

Fenerbahçe - Sivasspor maçında oyuncu değerlendirmeleri:
- Dougles : Yeni Malatya’ya karşı defans olarak gözükmesine rağmen ileride oynadı. Gole çok yatkın, Barcelona ve Benfica geçmişi olan bir oyuncu, kalitesi ligimizin biraz üstünde bence. Haftaya mutlaka kadrolarda yer bulmalı.

- Kone : Fenerbahçe maçı için dinlendirildiği açıklandı. Ben kadroma almayı düşünmüyorum.

Yeni Malatya - Ankaragücü maçında oyuncu değerlendirmeleri:
- Gulherme : İlk 11 garantisi olduğunu düşünmüyorum. Kaç maçtır kötü oynuyor. Erol Bulut Gulherme’yi yedek bıraktığı için eleştiremem, bence doğru olanı yapıyor.

- Alexic : Takımın bir şeyler yapmaya çalışan tek oyuncusu, alınacak oyuncuların en başında geliyor.

- Barış Alıcı : Bir çakma star daha karşımıza çıkardılar. Sene başında yok böyle bir oyuncu olacakmış yok şöyle iyiymiş vs... Fenerbahçe nasıl bu oyuncuya bu kadar sabretti anlamak güç derken, şimdi de Yeni Malatya’da rezil bir oyun ortaya koyuyor. Kesinlikle buraların oyuncusu değil, aşırı yetersiz.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails