Gözlemci Raporu * Kasımpaşa - Trabzonspor


Gözlemci İsmail Cem Uysal

24. Haftada Trabzonspor, İstanbul deplasmanında Kasımpaşa ile karşı karşıya geldi.

TRABZONSPOR
Maç Kadrosu: Uğurcan, Hüseyin, Toure, Hosseini, Novak, Abdulkadir Parmak (Amiri dk. 66), Sosa, Ekuban, Nwakaeme, Yusuf Yazıcı, Rodallega 

Yazıma saha içinden değil, yedek kulübesinden başlamak istiyorum. Trabzonspor’un yedekleri; Arda, Murat Cem, Ali Osman, Amiri, Batuhan ve hafif sakatlığı bulunan Ibanez’di. Bu haftanın sakatlık kadrosuna verilen isim ise Kamil Ahmet Çörekçi idi. Dolayısı ile sahaya çıkmış olan 11’i zorlayan, tıkanmış oyunu açabilecek bir kulübe gücü yok. Saha içine baktığımızda ise Hosseini, Torue ve Hüseyin üçlüsü çakılı oynuyor. Hücumda hiç yoklar. Skertel, Serdar Aziz, Atiba gibi hücuma katkı veren topçular arıyor sevdalı gözler. Trabzonspor’un Yavrusu Zeki’yi de araya sıkıştıralım! Rodellega ve Ekuban’dan birisi sahada lükstü. Bu ikili top kontrolü, savunmaya desteği ve arkadaşlarına alan açma konusunda yetersizdi. İlk kez net olan Ünal Karaman’ın hatalı olduğunu yazıyorum bu hafta. A.Parmak elinden geldiğince Yusuf, Nwakaeme gibi oyunculara top taşırken, savunma görevini de yapmaya çalıştı. Yusuf yine ver-kaç yapacak, etrafında pas vereceği bir arkadaşını arayıp durdu maç boyunca. Novak’ın mevcut kondisyonu iki yönlü oyuna yetmedi. 60. dakikadan sonra görev yaptığı bölge rakip tarafından koridor yapıldı. Uğurcan’ın birisi penaltıdan olmakla birlikte yenilen gollerde hatası yoktu. Sosa’yı esame listesinde gördüm ama maçta göremedim! Maçın yıldız ismini en sona bıraktım. Bana pas vermeseniz de ben koca sahayı tek başıma geçer golümü atarım. Bana ver-kaç yapacak adam bulamazsam rakip oyuncu ile paslaşır golümü atarım dedi süper adam Nwakaeme. Adam 2 gol atıyor ve asisti yok gollerin. Haftaya her ne kadar kadro kısıtlı da olsa Ünal Hoca’nın kartları yeniden karmasını bekliyorum. Bu şekilde Trabzonspor’un içeride dışarıda maç kazanması zor.

KASIMPAŞA
Maç Kadrosu: Scuffet, Veysel (Karim Hafes dk. 46), Ben Youssef, Sadiku, Veigneau, Sa, (Khalili dk. 81), Pavelka, Tarkan, Trezeguet, İlhan Depe, (Hajradinovic dk. 46), Perica

Kasımpaşa maça ileride Trezequet’i tek bırakarak daha geride bir oyunu tercih ederek başladı. Zaman zaman Perica ve Pavelka’nın hücuma katkı verdiğine şahit olduk. İkinci yarıya Trabzonspor’un fiziksel gücünde düşüş ile birlikte daha hızlı başladı lacivert beyazlılar. 46.dakikada oyuna giren Karim Hafes’in harika ortasına iyi yükselen Perica geri dönüşün fitilini ateşledi. Maçın son dakikalarında hakem penaltı kararı sonrasında Trezequet takımına 1 puanı getiren golü attı. Kasımpaşa bu saatten sonra ayağa kalkacak ise Edouk etkisi vermeye aday bir Perica ile solda mevcut Trezeguet ile ve sağda Karim Hafez ile bu işin üstesinden gelebilir. Biraz daha yüksek enerji şart. Bu maçta yüksek enerjinin kaynağı Mustafa Denizli’nin rahatsızlığı oldu diyebilirim. Allah korusun hastalık vs. gibi olaylar ile değil doğal yollar ile bu yüksek enerji yakalanırsa Kasımpaşa ligi orta sıralarda bitirebilir. Her maçta Kasımpaşa’nın rakiplerinden 4 oyuncu yazma konusunda ihtiyatlı olun derim. Bu maç bir dönüm noktası olabilir.

Özetle; Daralan kadro yapısı ile oyun alternatifi kalmayan, fizik ve kafa olarak yorulan Trabzonspor’da “Sendeleme Dönemi” sezon sonuna dek bitmeyecek gibi duruyor. Kasımpaşa içinde bulunduğu sarmaldan çıkabilecek güce sahip, tek eksiği yüksek enerji.

GEÇEN HAFTA NE DEDİK?
Trabzonspor Göztepe maçı taktiği ile oynar ise bu maçı kazanır. Trabzonspor’un kadrolu istatistikçileri Rodellega ve Nwakaeme favorilerimdir. Hafta içi kupa mesaini de hesaba katmak gerekiyor. Uğurcan, A.Parmak ve Novak’ı sürpriz kadrolarınızda düşünün derim” demiştim. Nwakaeme beni yanıltmadı, Rodellega’nın gole yaklaştığı an oldu ama netice alamadı. A.Parmak iyi maç çıkardı ancak Ünal Hoca’nın yanlış tercihi ile oyundan alındı. 90+ dakikada yapılmış hata sebebiyle penaltı golü olmasaydı maçı alacak imkânı bulmuştu Trabzonspor ancak 1 puana razı oldu.

SAKATLIK VE KART BİLGİSİ
Veysel, Sadiku, Sa (Kasımpaşa)
Novak, Yusuf Yazıcı (Trabzonspor) sarı kart gördüler.

25.HAFTA ÖNERİLERİ
TRABZONSPOR - AKHİSAR 
Akhisar, Alanyaspor gibi iyi bir takımı mağlup etti bu hafta. Akhisar bir gol yediği vakit çok açık bir maç izleyebiliriz her iki takımdan da. Akhisar’ın hocası futbolu biliyor. Kadrolarında Musa Nizam, Kadir Keleş, Zeki Yavru, Caner Osmanpaşa gibi Trabzonspor’un eski futbolcuları mevcut. Trabzonspor, Alanya maçı gibi “Allah ne verdiyse hücum edelim” diye çıkmaz ise Aklımdan geçen 2-2'lik bir skor. Kadrolu istatistikçiler Rodellega ve Nwakaeme önerilir.

GÖZTEPE – KASIMPAŞA 
Tamer Tuna’ya hayran olan çok bu memlekette. Ben iyi bir hoca olduğunu düşünmüyorum. Kasımpaşa yavaş yavaş üstüne koyabilir. Maçı da alabilir. Perica’yı kadrolarınızda bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Trezequet de yazılabilir.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails