Gözlemci Raporu * Bursaspor - D.G.Sivasspor


Gözlemci Mazlum Erdem Ergenç
Merhaba, Kendi sahasında galibiyet hasreti çeken Bursaspor iddialı bir takım olan Sivassporu konuk ediyor. Ligin ilk yarısında oynanan maçı Sivasspor 2-0 kazanmıştı. Lig Sıralaması; 8.Sivasspor - 31 puan 10.Bursaspor - 24 puan Bursaspor Kadrosu; Samet Aybaba 30.Okan / 26.Barış - 21.Chedjou - 4.Ertuğrul (c) - 48.Umut / 35.Aytaç - 8.Badji - 12.Shehu - 6.Saivet - 11.Yusuf / 67.Sakho Sivasspor Kadrosu; Hakan Keleş 15.Tolgahan / 20.Douglas - 6.Bjarsmyr - 40.David Braz - 58.Ziya (c) / 88.Ndinga - 27.Diabete - 37.Hakan - 8.Mert - 54.Emre / 2.Kone

⥤Devamını oku..
İlk Yarı 
Maç hızlı başladı ve defansın arkasına atılan topla daha 6.dkda Sivaspor öne geçiyor. Bursaspor golün etkisinden çabuk kurtulup ataklarını arttırıyor ve 19.dk da skoru 1-1 e getiriyor. Skoru eşitleyen golden sonra iki takımda daha kontrollü oynamaya başladı oyun ara ara hızlansada ilk yarının sonucu değişmedi. 

İkinci Yarı 
İkinci yarıya daha istekli başlayan Bursaspor oldu ve maçın 59. dakikasında Sakho ile penaltı kaçırdı ama baskıyı arttırdı ve 62.dk da skoru 2-1 e getirdi. Bursaspor topa hakim olsada son dakikalarda baskıyo arttıran Sivassspor 90.dakikada skoru 2-2 ye getiriyor. Maçın uzatma dakikalarında Bursa doldur boşalt yapamaya çalışırken beklenmedik anda golü buluyor ve maçı 3-2 kazanıyor. 

Maç sonucu 
Bursaspor 3 - Sivasspor 2 

Maçın golleri 6.dk Ndinga Bursaspor defansının arkasına çok güzel bir top gönderiyor kalecininde geç kalmasıyla Emre Sivassporu öne geçiriyor. 19.dk gelişen Bursaspor atağında Yusuf çok güzel bir orta yapıyor iyi yükselen Shehu kafa vuruşu ile golü buluyor. 62.dk kaçan penaltıdan sonra baskıyı arttıran Bursaspor , Sakho'nun kontrol edemediği topu önünde bulan Saivet'nin ceza sahasında içinde yaptığı vuruş ile skoru 2-1 e getirdi. 90.dk Özer tarafından kullanılan serbest vuruşta Bursaspor defansı topu uzaklaştıramıyor ceza sahasında içinde topu önünde bulan Ndinga skoru 2-2 ye getiriyor. 90+7.dk Ceza sahasına dolduran topta Latovlevici topu önüne almaya çalışırken top Aytaç'ın önünde kalıyor ve vuruşu seke seke Sivas ağlarıyla buluşuyor.
Bursasporda duran topları Yusuf kullanıyor. Sivassporda duran topları Emre , Özer kullanıyor.

Maçtaki kartlar
Sarı kartlar 
30.dk Aytaç / Bursaspor
64.dk Umut Meras / Bursaspor 
81.dk Tolgahan / Sivasspor 
81.dk Allano / Bursaspor 

Oyuncu değişikleri 
Bursaspor 
Çıkan - Giren 
Barış - Allano 74.dk 
Yusuf - Latovlevici 82.dk 
Saivet - Umut 91.dk 
D.Sivasspor 
Çıkan - Giren
Kone - Ertuğrul 12.dk
Hakan - Özer 64.dk 
David Braz - Fatih 68.dk 

Fantezi Futbol oyunu için bu maç ele alındığında ileriki haftalarda alınabilecek oyuncular; 
Bursaspor; Yusuf - Aytaç (kart konusunda çok dikkat edilmesi lazım sürekli itiraz halinde)
Sivasspor; Emre - Diabate - Ndinga

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails