Gözlemci Raporu * B.B.Erzurumspor - Trabzonspor


Gözlemci İsmail Cem Uysal

26. Haftada Trabzonspor, memleketin havası soğuk, insanı mert şehri, ligin kazanmaya mecbur takımlarından Erzurumspor ile karşı karşıya geldi.

TRABZONSPOR
Uğurcan, Toure, Hüseyin, Hosseini, Novak, Abdulkadir Parmak, Sosa (Ibanez dk.90), Ekuban, Amiri (Olcay dk. 61), Nwakaeme, Rodallega (Murat Cem dk. 90 +4)

Kamil Ahmet Çörekçi, Pereira ve Onazzi’nin sakatlıklarının devam ettiği Trabzonspor'un gün geçtikçe sakatlık vs. gibi sorunlardan dönüş yapmış oyuncuların katkısı ile her hafta oyununu geliştirmeye devam ettiğini gözlemliyoruz. Takım defansı kale dahil bu maçta çok mücadele etti. Hüseyin Türkmen ve Hossesini Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, defansın göbeğinde “Çanakkale Geçilmezi” sahneye koydular. Kaleci Uğurcan onlara geride güven verdi. Novak ve Zorgo maçın genelinde öncelikle savunma güvenliğini gözettiler. Novak geçen haftalara göre fizik olarak daha güçlenmiş gibiydi. Yine aynı şekilde Sosa ritmini arttırmaya başladı ve defansın önünden oyun kurmayı, rakip ataklarda savunmasına yardımcı olayı düşündü maç boyunca. A.Parmak da Sosa ile benzer bir görevi üstlendi ve istatistik üretecek bir görev üstlenmedi saha içinde. Amiri orta alanı kalabalıklaştırmaya çalıştı. Bana göre maçın adamı Ekuban’dı. Orta sahadan hücuma hızlı çıkışları, tek paslar ile rakip kalede pozisyon bulma, kaleye şut, direkten dönen top, asit bu maçta her şeyi yaptı. Rodallega gole uzak bir görüntü sergilemiş olsa da rakip savunmayı zorlayarak arkadaşlarının pozisyon bulmasına katkı sağladı. Ve “Süper Adam” Nwakaeme. 64. Dakikada attığı gol ile birlikte, Trabzonspor’un attığı son 9 gole 4 gol ve 5 asist katkısı verdi. 61. Dakikada oyuna giren Olcay, Erzurumspor’a kalabalık hücum etme imkanı vermedi. Oyunu geride kabul eden ancak orta saha oyuncularının enerjik ve tek paslar ile rakip sahada pozisyon bulma isteği bugün ki oyunun özetiydi diyebiliriz.


B.B ERZURUMSPOR
Sehic, Tolga, Kanstrup, Lokman, Leo, Kone (Munsy dk. 76), Scuk (İbrahim dk. 45), Obertan, Taylan, Eduok, Opseth (Emrah dk. 65)

Geçen hafta Akhisar’ın yapmak istediğini bu hafta Erzurumspor da denedi. İlk yarıyı 0-0 bitirip ikinci yarı gol bulmayı düşündü. Geçen hafta da söylemiştim. Yapılması gereken ilk yarıda baskılı bir oyun ile golü bulup Trabzonspor’un enerjisini tüketebilecek bir oyuna zorlamaktı. Bence Hamza Hoca ligde kalmak adına 1-2 hafta daha ümitvar olur, sonrasında 1.Lig için sezon planlamasına geçer diye düşünüyorum. Taylan, Obertan, Eduok orta sahada çok çalıştılar. Dadaşlar’da gole en yakın ismin Edouk olacağını tahmin ediyordum. 2 serbest vuruş, bir direkten dönen top, bir kale önünde elle tutup attığı sayılmayan gol, köşe vuruşlarında topun başına geçiyor olması gibi veriler bu bağlamda beni haklı çıkardı. Erzurum bugün” bu maç benim ölüm kalım maçım” düşüncesi ile oynamadı. Bana göre mağlubiyeti hak ettiler.

Özetle; oyunu geride kabul eden ancak orta saha oyuncularının enerjik ve tek paslar ile rakip sahada pozisyon bulma isteği Trabzonspor adına bugün ki maçın özetiydi. Erzurumspor bugün” bu maç benim ölüm kalım maçım” düşüncesi ile oynamadı. Allah yardımcıları olsun.

GEÇEN HAFTA NE DEDİK?
“Mehmet Özdilek’in Erzumspor’u Trabzonspor ile berabere kalır, Hamza Hamzaoğlu’nun takımı izlemedim o sebeple fikrim yok. Yine de her iki takımdan da savunma oyuncuları ve kalecileri tercih etmeyin derim. Edouk ve Nwakaeme’yi karşılıklı yazabilirsiniz” Edouk’un bir topu direkten döndü. Elle de olsa kale önünde bir gol pozisyonu buldu. 2 serbest atış ve köşe vuruşlarında sorumluluk aldı. Gol atamadı ama tahminim altının boş olmadığının ispatı oldu bu veriler. Nwakaeme beni seviyor...

SAKATLIK VE KART BİLGİSİ
Amiri, Abdülkadir, Rodallega (Trabzonspor) - Lokman, İbrahim (BB Erzurumspor) sarı kart gördüler. Rodellega bir sonraki hafta kart cezalısı.

27.HAFTA ÖNERİLERİ
Uzun bir lig arasına gideceğimiz için 27. Haftadan oyuncu önermeyeceğim. Fantezi Futbol Türkiye ekibi milli maç arasından sonra tüm gözlemcilerden oyuncu tercihleri hakkında görüş ister ise daha isabetli tahminler yapılabilir kanaatindeyim.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails