Gözlemci Raporu * A.Konyaspor - Göztepe


Gözlemci Erkan Han
Merhaba. Konyaspor kendi sahasında göztepe yi ağırladı ve taraflar sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Hemen önemli anlara geçiyorum;
Maça iyi başlayan taraf konyaspordu. 13. Dakikada Filipovic in pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Jahovic beto yu geçemedi.17. Dakikada Traore nin kullandığı köşe vuruşunda Filipovic topa dokundu ve Konyaspor 1-0 öne geçti. 21. Dakikada Deniz Kadah önüne düşen topa vurdu ve direğe takıldı. İlk yarı bu sonuçla tamamlanırken ikinci yarıya iyi başlayan taraf göztepeydi. 53. Dakikada Castro nun müthiş pasında Yasin Öztekin kaleciyle karşı karşıya kaldı ve beraberlik golünü attı. 56. Dakikada kaleci Serkan sol kanattan gelen Deniz Kadah'ı gördü ve kalesinde sıkılmış olsa gerek koşarak kaleyi terketti. Bu hatayı gören Deniz kaleciden sıyrıldı ve çok dar açıdan boş kaleye yolladığı top yine direğe takıldı. Bu Deniz'in maçtaki ikinci direkten dönen topu oldu. 85. Dakikada maçın hakemi VAR sistemiyle gelen bir kuralı unuttu olsa gerek biz hatırlatalım buradan. Bir ofsayt pozisyonu durdurulmadan pozisyonun sonlandırılması beklenir. Baktığımda ofsaytta yok gibiydi. Bu pozisyonda Göztepe adına üzüldüm gerçekten. 90+3 'de jahovic' e yapılan harekette hakem VAR 'a giderek penaltıyı verdi ve maçta VAR sisteminin işlediğini hatırlatmış oldu bize. Kadu' da ikinci sarıdan kırmızı kartı gördü. Jahovic sakatlandığı için topu Skubic' e bıraktı ve Skubic penaltıyı kaçırarak arkadaşını pişman etmiş oldu. 90+7 'de Jahovic yüzde yüz golü kaçırdı ve maç bu şekilde sonuçlandı.

Şimdi benim yorumlarıma geçiyorum...
Konyaspor' u bugün defans anlamında hiç beğenmedim. Hücumda'da yakaladıklarını atamayınca beraberliğe razı oldular. Haftaya Beşiktaş deplasmanındalar. Konyaspordan birini almanızı tavsiye etmem fakat ileriki haftalar için Filipovic'e parantez açıyorum. Gol dışında bugün asistler de yapabilirdi. Hucümda çok iyiydi. Jahovic çok kaçırdı. Oynamasını da kimse beklemiyordu. Volkan Fındıklı ve Jevtovic oop olmasından dolayı her zaman akılda olmalı. Skubic kritik penaltıyı kaçırdığından bir daha penaltı atacağını sanmıyorum.
Göztepe bugün kazanabilirdi fakat hakeme takıldıklarını düşünüyorum. Haftaya Kasımpaşayı ağırlıyacaklar. Bugün en beğendiğim oyuncu olan Yasin Öztekin kesinlikle alınmalı. Defans'tan Berkan Emir'i şiddetle öneririm. Hem fiyatı uygun hem de hücumda bugün çok etkiliydi. Kaleci Beto bugün 1 puanın başrolündeydi. Haftaya alınabilir. Son olarak Deniz Kadah diyorum. Bugün 2 kez direğe takıldığını hatırlatalım.
Herkese iyi haftalar diliyorum.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails