Gözlemci Raporu * MKE Ankaragücü - Kasımpaşa


Gözlemci Sami Timurlenk 

Değerli Fantezi Futbol severler; bu mevsimde Ankara için çok da soğuk olmayan bir akşamdan herkese merhabalar. 

Öncelikle canı gönülden söylemek istediğim bir konu var ki maçın yorumuna bunu söylemeden geçersem ortadan ikiye çatlarım; abilerim kardeşlerim Ankaragücü taraftarı Türk futbolu için çok büyük bir değerdir. Keşke tüm Anadolu takımlarımızın taraftarları da aynı hassasiyetle takımını desteklese çünkü taraftarsız, boş tribünlere karşı oynanan müsabakalar tatsız, tuzsuz yemek gibidir benim nazarımda. Bu akşam özellikle ilk yarıdaki Kasımpaşa baskısını Ankaragücü takımının üzerinden atıp, maçı da 3-0 gibi net bir skorla kazanmasında ki en büyük pay, önce Kasımpaşa'nın yetenekleri kısıtlı forveti Koita'nın, sonrasında da kesinlikle Eryaman Stadı'ndaki ikinci maçında yine stadı dolduran büyük taraftarındır. Yeni transferler son 6 maçta gol atamamış son 9 maçta galibiyet yüzü görmemiş takıma adeta can damarı olmuş, bu çok net belli. Hele ikinci yarının hemen başında 30 metreden örümcek ağlarını temizleyen Sacko'nun golü takıma öyle bir öz güven aşıladı ki, iki farkı yakalayan takım sadece Trezeguet hangi kanattaysa o kanattan gerçekleşen ataklara da cevap vermeyi bilip Sacko'nun yerine dahil olan İlhan'ın golüyle bu sezon ilk kez gol yemeden 3 gol atarak maçı kazandı.

Yeni yapılan stadını dolduran taraftarıyla ve bol entrikalı yönetim anlayışıyla (ki Türk halkının en sevdiği yönetim biçimidir) bence Ankaragücü bu lige bir çok takımdan daha çok yakışıyor.

Önümüzdeki hafta Ankaragücü ligin dibinde ki Akhisar ile deplasmanda karşılaşacak. Yeni oluşumun deplasman performansı nasıl olur bilinmez ama benim seçimim ilk goldeki hızıyla olası kontra atak oyununa en uyumlu oyuncu görünümde ki taklacı Orgill ve bugün iki asist yapan 24 yaşında ki Yeni Zelandalı sarı fırtına Tyler Boyd olacaktır.

Kasımpaşa ise Başakşehir'in de puan kaybetmesiyle Trabzonspor maçına çok iştahlı çıkan ve hatta ilk yarım saatte oynadığı futbolla futbol severleri mest eden Galatasaray'a karşı mücadele edecek. Ben fantezi futbol severlerin bu maçta Kasımpaşa'dan herhangi bir oyuncu almalarını doğru bulmuyor, 

Herkese bol puanlı haftalar diliyorum.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails