Gözlemci Raporu * E.Y.Malatyaspor - İ.M.Kayserispor


Gözlemci İlhan Bozan

Merhabalar arkadaşlar;
Malatyaspor-Kayseri karşılaşmasında atak girişimlerinin verimsiz olduğu ve iki taraf içinde ceza sahası içerisinden şekillenecek atakların düşünülmediği kör dövüşü şeklinde bir karşılaşmayı geride bıraktık. Öncelikle sarı kart veya kırmızı kart sebebiyle haftaya cezalı bir oyuncu her iki takım içinde olmadı, fakat Malatyaspor'un hafta içi oynayacağı Türkiye Kupası maçında kırmızı kart olması sebebiyle oluşabilecek cezalılara dikkat edilmesi gerekiyor. Malatyaspor'un bu karşılaşma özelinde bakıldığında kadrosunun cezalı veya sakatlık durumu olmadığı zamanlarda şu şekilde oluşacağını söyleyebiliriz. Konyaspor karşılaşmasında beklediğim kadro şu şekilde olacaktır:

Farnolle // Chebake-Mina-Murat Akça-Bülent Cevahir // Robin Yalçın-M.Donald // Adem Büyük-Guılherme-Daniel Aleksic // A.Kamara

Bu kadro oluşumunu şu sebeple düşünüyorum, 3 haftadır oynanan oyuna bakıldığında Bifouma ve Ömer Şişmanoğlu'nun pas istasyonu olamaması ve hücum aksiyonlarında topun ilerde tutulmaması bu iki oyuncudan ilk 11 için vazgeçilmesine sebep olacaktır. Konyaspor karşılaşmasında A.Kamara'nın Göztepe karşılaşmasında oynaması durumundaki etkinliğine bakılıp karar verilebilir ama diğer türlü bu karşılaşma için Malatyaspor'dan uzaktan şut çekme ve ekstra şekilde gol pozisyonuna girmesi açısından D.Aleksix ve M.Donald herkesçe tercih edilen oyuncular olabilir. Fakat benim fikrim bu karşılaşmada kötü bir görüntü veren Guilherme'nin hızlı yapısı ve ceza sahasına girişlerindeki hızlı karar almasının Konyaspor karşılaşmasında tercih edilme sebebi olabileceği yönünde.

Kayserispor, Mensah'ın olmayışını Hasan Hüseyin ile kapatıp defansif anlamda sorun yaşamasa da topu ileri taşımada Chery dışında olumlu top kullanımı azdı. Fenerbahçe karşılaşmasında Kayserispor'un olası kadrosu;


Lung // T.Lopes-Kana Bıyık-Sapunaru-Atilla Turan // B.Mensah-Şamil Cinaz // T.Chery-D.Türüç-Kravets // Umut Bulut

Malatyaspor karşılaşmasında oluşan durumu motivasyonlarının farklı olması sebebiyle Fenerbahçe maçı için veri almamız çok mümkün olmamakla birlikte bu maçta oluşan görüntüde duran top kullanımı ve atakların şekillenmesinde topun ilk başta kendisine gelmesi sebebiyle T.Chery'nin asist ve Umut Bulut'un gol etkisinin Fenerbahçe maçında ön plana çıkabileceği yönünde. Fenerbahçe defansının haftaya Serdar Aziz-M.Skrtel ikilisi ile oluşacağını düşününce duran toplarda kafa golü bulmalarını yüksek görüyorum bu durum içinde ise adayım Umut Bulut. Diğer oyuncular için Malatyaspor karşılaşmasını referans alıp bir değerlendirme yapmam çok da doğru durmuyor. Kayserispor'un önümüzdeki maçta hazır ve gol etkisine yakın gördüğün isimleri T.Chery, Deniz Türüç ve Umut Bulut. Şamil Cinaz ise duran toplarda seken topları iyi takip ediyor, çok çok sürpriz kadro kuran arkadaşlar için senede bir gol atan bir oyuncu ama belki tercih sebebi olabilir. Malatya maçında 2 pozisyonda kaleyi düşündü belki eşi falan hamiledir gol atıp hediye etmek istiyor olabilir :))


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails