Gözlemci Raporu * Ç.Rizespor - Antalyaspor


Gözlemci Erkan Han

Merhaba. 
Rizespor evinde Antalyaspor ile karşılaştı ve 1-1'lik sonuçla iki taraf da sahadan puanları kardeş payı yaparak ayrıldı. Benim adıma sürpriz bir sonuç oldu. Daha 6.dakikada Vedat Muriqi'nin yolladığı ortanın gol olması bu maçta çok gol izleyeceğimiz sinyalini verse de direkten dönen toplar buna engel oldu.

Rizespor ilk çeyrekte topa hakim olan taraftı. 26.dakikada sakatlanıp oyundan çıkan Aminu Umar Fantezi Futbolda kadrosunda düşünenleri bir hayli üzdü. Bu dakikadan sonra Antalyaspor oyuna ortak olmaya başladı. Karşılıklı ataklar, direkten dönen, çizgiden çıkan toplar derken 68.dakikada Nazım Sangane'nin ortasında Mevlüt Erdinç dokundu ve durumu eşitledi ve maç bu şekilde sonuçlandı. 

Gelelim benim yorumuma;
Rizespor bugün yakaladığı fırsatları değerlendirse belki kazanabilirdi fakat son vuruşlarda yetersiz kaldılar. Haftaya Bursaspor deplasmanındalar. Ortada bir maç. Vedat Murigi ligimizin kaliteli forvetlerinden. Her hafta gol atabilme potansiyeline sahip. Bugünde çok etkiliydi. Atıf bugün fazlasıyla kaçırdı ama gole yakın bir oyuncu. Boldrin gole uzak olsa da penaltı dahil duran topların başında. Kinder sürpriz yumurta beklentilerini karşılayamayan Melnjak oldukça hücumcu bir bek. Nakoulma bugün etkisiz olsa da sanki patlamaya hazır bir bomba. Bu isimler düşünülebilir.

 
Antalyaspor haftaya Başakşehir'i ağırlıyor. Ne yapacakları meçhul. Bugün en beğendiğim oyuncu Fredy Antalyaspor'u ilerideki haftalarda taşıyabilir. Diego Angelo ve Nazım Sangane skor yapma ihtimali yüksek defans oyuncuları. Fakat haftaya önermiyorum. Çünkü bu hafta Erzurum'a puan kaybeden Başakşehir haftaya Antalyaspor'a patlayabilir. Aman dikkat!

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails