Gözlemci Raporu * Beşiktaş - Bursaspor


Gözlemci Kadir Kopuz

Hafta içi kadro oluşturma aşamasında akıllarda bazı sorular dönüp duruyordu. İlk soru Kagawa ilk 11 başlayacak mı, yoksa Şenol Güneş hemen hemen her yeni transfere yaptığı gibi onu da birkaç maç yanında mı oturtacak mı? Burak Yılmaz bu sefer Beşiktaş formasıyla golle tanışabilecek mi? İç sahada fazlaca beraberlik ile puan kaybeden Beşiktaş, ligin beraberliklere abone takımına karşı ne sonuç alacaktı? Gol yollarında eksik oyuncuları olan ve sezon boyu gol atma sıkıntısı yaşayan Bursaspor kalesini gole kapatmakta zorlanan Beşiktaş’a gol atabilir mi? Sorular sorular...

İlk Yarı
İlk düdük çaldı ve Kagawa yedek kulübesinde kaldı! Maçın ilk dikkat çeken noktası Lig Tv spikerinden geldi “Miren” diye telaffuz ettikleri İsimat-Mirin oldu artık “Mirağn”. İlk 25 dakika mücadeleci bir futbol vardı sahada. Beşiktaş G.Gönül ve Lens ile sağ kanat ağırlıklı oynarken Bursaspor hücumda Yusuf Erdoğan’ın kanadını kullanıyordu. Tek tehlikeli pozisyon Lens'in ortasından Burak Yılmaz’ın dokunuşu oldu. Beşiktaşlı oyuncular hücum etkinliklerinde birçok pozisyonda anlaşmazlıklar yaşıyorken Lens’in Burak’ı iyi hareketlendirmesi ve Burak’ın bitirici vuruşu fark yarattı (1-0).

İkinci Yarı 
Bursaspor’un Allano Lima - Latovlevici değişikliği ile gelen hücum hamlesiyle başladı. Bursaspor daha fazla topa sahip olsa da Beşiktaş Ljajic ile etkili oldu. %100’lük bir gol kaçırdı Ljajic ve iki uzaktan etkili şut çekti ilk 15 dakikada. Ljajic derken Burak tek başına skoru bir kez daha değiştirdi (2-0). Beşiktaş golcü ile oynayınca skor bulmakta zorlanmadı bu maçta. iki golden sonra 5 dakika içinde Bursaspor bir iki tehlikeli atak gerçekleştirdi. Dakikalar ilerledikçe Burak ve Ljajic fiziksel olarak oyundan düştüler. Oyunun kontrolünü alan Bursaspor yüksek toplarla etkili olmayı denedi fakat sonuç değişmedi.

90 dakikanın ardından sorularımızın cevapları ile başlayalım gözlememizin analizine; 
* Kagawa’sız Beşiktaş sahadaydı maç başlarken. 
* İç sahada Beşiktaş golcüsü Burak ile 2 gol bularak maçı kazandı. 
* Bursaspor ise kısıtlı hücum gücüyle maçın sonlarında pozisyon bulsa da golü bulamadı kalesini gole kapatamayan Beşiktaş’a karşı.

Sosyal Lig gözlüğümüzü takarak maçı inceleyelim birazda. Beşiktaş golcü buldu, bizler de 9 milyon ödeyerek kadrolarımıza katacağımız oyuncu. Şüphesiz kalan haftalarda kadrolardan eksik olmayacaktır. Çünkü Beşiktaş gol atacaksa bu kadroda Burak atar. Lens gole uzak, Ljajic ise bitirici noktada eksik kalıyor. Ljajic duran top faktörü ile özellikle iç sahada alınabilir. Defans olarak OOP Dorukhan bu maçta fazlasıyla defansif oynadı. G.Gönül ise etkiliydi. Bursaspor takımından hücum oyuncusu önermek mümkün değil bu maça göre. Latovlevici'den uzak durulmalı teknik direktörle, sanırım problem yaşıyor. Dikkat çeken diğer nokta Bursaspor uzun boylu oyunculardan kurulu, duran toptan golü atma ihtimali yüksek ilerleyen haftalarda.

Malatya - Beşiktaş maçı için; 
Burak hariç Beşiktaş’tan belki Ljajic denenir. Savunmadan ise uzak durulmalı bence.
Bursaspor - Rizespor maçı için; 
Bursaspor’dan oyuncu önermek zor bu maça bakarak.

İlk gözlemci raporumu beğenmeniz ve faydalı olması dileğiyle...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails