Gözlemci Raporu * A.Konyaspor - E.Y.Malatyaspor


Gözlemci İlhan Bozan

Merhaba arkadaşlar;
Ligin sert ve planlı oynamayı seven iki ekibinin mücadelesi sona erdi. İlk yarıda hakemin belirleyici bir etkisi ile oyun çok gerilse de gelecek maçlara etki edecek cezalı oyuncu tek bir oyuncu ile kaldı. Malatyaspor'da Beşiktaş maçı öncesinde kalecisi Farnolle sarı kart cezalısı durumuna düştü. Bunun dışında haftaya oynanacak maçta cezalı durumda oyuncu bulunmuyor.

Malatyalı olduğumdan pozitif ayrımcılık yapıyorum. Önce Malatyaspor...
Malatyaspor kadrosunda haftaya belki Kamara'nın katılması durumunda kadroda değişim olabilir, onun dışında bir değişim beklemiyorum. Geçen hafta Ömer'i keseceği kesin gibiydi ama Bifouma'yı bu haftada 11'de başlattı. Haftaya Malatya açısından belirleyici oyuncunun A.Kamara olması muhtemel. Bugün sonradan oyuna girse de atletizmini kullanarak net bir asist yaptı fakat Ömer boş kaleye topu yuvarlayamadı. Beşiktaş'ın formunu göz önünde bulundurunca Malatyaspor'un gol yemesini muhtemel buluyorum. Kendi sol tarafına gelen ataklarda acemilikler çok daha fazla ortaya çıkıyor ve olası gol denemeleri genelde bu taraftan olacaktır yine. Gelecek hafta için Malatyaspor'dan alınacak oyuncularda önceliğim forvet hattında A.Kamara ve orta sahadan Guilherme olacak. Konyaspor'da bu maçta cezalı duruma düşen bir oyuncu olmadı. Aykut Kocamanın planlı futbolu ile Fenerbahçe'yi iç sahada daha panik halinde oynamaya sevk edecektir. Fenerbahçe'nin açık oyunu Deni Milosevic'e çok gol fırsatı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Fenerbahçe - Konyaspor maçından bir oyuncu yazacaksam eğer bu oyuncu kesinlikle Deni Milosevic olacaktır. Sağdan ve soldan gelen toplarda forvet arkasını direk tamamlaması ile seken veya çıkartılan toplardan gole çevirme ihtimalini yüksek buluyorum. Bunun dışında penaltı kullanıcısı Adis Jahovic ise doğal forvet adayı olarak herkesin tercihi olabilecek bir futbolcu.
Malatya - Beşiktaş maçı için hakem ataması ise Halis Özkahya olursa şaşırmam. Halis hocanın yönetiminde fazla gol olması ihtimal dışı benim için. Maçları garip bir şekilde 1-0, 2-0, 2-1 şeklinde bitiyor. Bu maçta bir takımdan iki veya fazla oyuncu yazılması hakemin Halis hoca olması durumunda riskli bence.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails