Fantezi Futbol Çalışma Rehberi ve Alternatif Çalışma Yolları


Konuk Yazar Soner KibaroğluSosyal Lig İstatistik Bölümü
Sosyallig'in resmi sayfasından istatistikler bölümüne girerek; oynanan haftanın en çok tercih edilen ilk 3 takım ve oranlarını, en çok tercih edilen futbolcu ve oranını, en çok kaptan tercih edilen futbolcu ve oranını, en çok tercih edilen taktik dizilişi (3-4-3 , 3-5-2 , 4-4-2 gibi), mevkilerine göre en çok tercih edilen takımları ve belki de en önemlisi fikstüre göre birbiri ile karşılaşan takımların oyunu oynayanlarca seçilme oranlarını buluyorum. Bu bölüme bakmakta çok yarar görüyorum.. Mümkünse tabi Cuma günü ya da haftanın başlama günü bakılırsa daha iyi olur. Oyunu oynayanlarca son gün takımlar şekilleniyor çünkü...

🔻🔺DEVAMINI OKUYUN...
Sakat ve Cezalılar
Sakat ve cezalılar olmazsa olmaz. Benim bildiğim ve takip ettiğim güncel sakat ve cezalılar listesi Transfermarkt sitesinde yer alıyor. Oraya mutlaka bakılmalı. Aldığınız oyuncunun sakat ya da cezalı olması takımınızı ve alacağınız puanı çok etkileyecektir.


Editör Yorumları 
Ben genellikle Nesine sitesinin editör yorumlarını takip ediyorum. Üyelik istemeden ulaşabiliyorsunuz. Bilyoner sitesi ise üye girişi yaparak maçlar için farklı yazarların yorumlarını inceleyebilirsiniz. Bazen bazı maçlarda kararsız kalıyoruz. Acaba bu hafta bu maça girilir mi, gollü mü olur, az gol mü çıkar düşüncesiyle spor yazarlarının yorumları fikirlerinizi güçlendirebilir belki de.

İddaa Oranları
İddaa oranları çok önemli olmasa da aslında bazen fikir sahibi olmamızda yararı olabilir düşüncesindeyim. Şöyle ki; bazen bir maçın açılış bahsi örneğin 1.75-1.80 ise ve Cuma akşam oranı 1.50 -1.55'e düşüyor yada tam tersi aynı oranda artıyor ise bazı gelişmeler yaşanmış ve oran güncellenmiş demektir (stat açılışı, önemli sakatlık, spor kamuoyu algısı vs...). Tabi şunu da belirtmek gerekir; iddaa bülteni Perşembe gecesi yenileniyor (hafta sonu maçları için). Cuma günü bakmak daha sağlıklı olacaktır.


Fantezi Futbol Türkiye Sitesi
Fantezi Futbol severler için bu sene yeni kurulan bir sayfa bu. Hafta değerlendirmeleri, makaleler, analizler, videolar, sakat-cezalı listesi ve maç yorumları gibi Fantezi Futbola dair her şeyi bulabileceğiniz bu sitenin yöneticileri Tunç Bozacılar ve Engin Gürses. Çok güzel bir hizmet.


Twitter
Twitter'da daha çok yer almaya başlayan Fantezi Futbol, özellikle açılan #pososyallig hashtagi, Cuma günleri paylaşılan takim kadroları, yorumları ile fikir sahibi olmanızda oldukça yararlı olacaktır. Tabi burada oyuna yeni eklenen Devler Liginin de payı büyük. Usta spor yazarlarının takımlarını ve yorumlarını görebileceksiniz, ayrıca farklı takımları görerek kadrolarınızı şekillendirebileceksiniz.

Spor Haber Siteleri
Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarından spor haber sitelerini takip etmekte yarar var. Goal Türkiye, Sporundibi, SporGram, Efsane Spor, BuzzSpor, OptaCan , Futbol Arena, Transfer Merkezi, Futbol Verileri gibi güzel siteler, genel gazetelerin haricinde takip edilmesi gerekli diye düşünüyorum.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails