1 Soru 1 Cevap


Soru (tunç bozacılar)
Fantezi Futbol açısından bana göre haftanın en önemli maçı Galatasaray - Akhisar. Rotasyon olacak mı, kimler oynayacak, kimler iş yapacak, aldıklarımız iş yapacak mı gibi bir sürü soru işareti dolu bir karşılaşma. Biz de Galatasaray'ı 30 senedir takip eden Gökhan Tavukçu'ya sorduk, o cevapladı. Evet Gökhan Bey, sizi dinliyoruz...

Cevap (gökhan tavukçu)
Evvela şunu belirtelim; Benfica'nın yaptığı savunmayı, sathı müdafayı muhakkak futbol tedrisatına başlayanlara öğretmeliler. Bir an bile nefes aldırmadılar hücum gücü yüksek ayaklara sahip Galatasaray'a (Diagne hariç). Artık tek hedef lig kaldı Galatasaray için. Ondan mütevellit bu hafta ki maç ayrı bir mana ihtiva ediyor. Fatih Terim'in nasıl bir psikolojide olacağı meçhul. Ben naçizane tahminlerimi ve Fantezi Futbol için yapacaklarımı yazayım.

Kaleci ve Defans: Galatasaray'ın gol yeme oranı düşük, bence gol yemeyeceklerdir. Lakin mutad bir şekilde yan top hastalığı olduğu için %20 de olsa ihtimal var. Benim param var Galatasaray defansı alacağım derseniz ve Martin Linnes'in de sakatlığı devam ediyorsa Luyindama ve Mariano ilk tercihler olabilir. 

Ortasaha ve Forvet: Zurnanın zırtttt dediği yere geldik. Bence son haftaların formsuz ismi Onyekuru bu hafta kesin yedek olacak. Emre Akbaba vakti gelmiştir ve bu maçla birlikte ilk 11 olacağını düşünüyorum, şiddetle tavsiye ediyorum. Bir sürpriz de Sinan Gümüş hamlesi olabilir (Terim kontenjanından oynayabilir). Ama Feghouli mi Belhanda mı kesik yer onu kestiremedim. Forvete gelince bu haftanın nedameti kubrası bu mevki olmaya aday. Diagne inanılmaz formsuz, kaleye şut bile çekemedi ama bu maç onun için ya bir patlama ya da Galatasaray'ın içine doğru bir patlama olabilir. Eskilerin deyimiyle ''Oldu Oldu, Olmadı Çay İçeriz'' minvalinde yani. Eğer bu maçta da minimum 2 gol atamaz ise bu saatten sonra işi çok zor. Asıl tereddüt şurada; Fatih Terim de böyle düşünüp Diagne'yi mi ilk 11 yapar, yoksa formsuz deyip Mitroglu ile mi başlar onu ben bilemiyorum. O yüzden Diagne'yi alsan bir dert almasan bir dert!!!

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails