Salı Gününe Kadar Ekler...

Ülkemizdeki Fantezi Futbol oyunlarında rastladığımız bazı yanlışlıklar yıllardır hiç değişmez. Güncel olduğunu gördüğümüz ve bu hafta sonu da sıklıkla yaşadığımız en önemli sıkıntı transfer dönemlerinde eklenmeyen (güncellenmeyen) futbolculardır. Zamanında oynadığımız Lig Tv, Sporx, Ntv ve Süper 11 Fantezi Futbol oyunlarından da aşinayız bu duruma. Şu anda ara transfer dönemindeyiz, bazı oyuncular maçlarda oynuyor, istatistik yapıyor, puanlanması gerekiyor lakin PO Sosyal Lig futbolcu listelerinde adları henüz eklenmemiş görünüyor. Almak istersen alamazsın durumu mevcut kısaca. Geçen hafta TFF sitesinde lisansı resmi olarak çıkmış her oyuncuyu oyuna ekleyeceklerini sosyal medya hesaplarından açıklayan çok sevgili oyun yöneticileri (23-24 yaşında olan stajyer çocuk) maalesef henüz gerekeni yapmış değiller. Geçen gün yazdığım Göztepeli Lumor Agbenyenu: ''Ben Aslında Yoğummm''... yazısına gelen yorum tam da bununla ilgiliydi, belki gözden kaçmıştır. Oldukça hoşuma gitti paylaşmak isterim buradan. (Bu arada yorumu yazan Adsız arkadaş bize mümkünse ulaşsın, konuk yazarlık için bir yazı rica edebiliriz kendisinden...)

O da bir şey mi.. Steven Caulker diye bir oyuncu var Alanyaspor'da. Bilir misiniz? İngiltere geçmişli iyi bir stoper kendisi. 3 haftadır takımla antrenmanlara çıkan, 2 haftadır lisansı çıkmış olan, geçen hafta Sivas maçında yedek kulübesinde şans bekleyen, bu Perşembe günü Kasımpaşa'ya karşı uzatmalara giden ZTK maçında 120 dakikacık oynayan ve de bugün Ankaragücü deplasmanında Welinton'un cezası ve Tzavellas'ın sakatlığı yüzünden yüksek ihtimalle yine ilk 11'de başlayacak olan bir stoper. Peki her gün dijital ortamda bir sürü haber yayınlayan, maçlara canlı anlatım yapan, son dakika haberlerini geçen sözde NTVspor'a bağlı Sosyal Lig'in admin ekibinin sizce tüm bunlardan haberi olmayabilir mi? Maçların esame listelerindeki oyuncular oyunda ekli mi diye bakıp, yoksa eklemek acaba sandığımızda çok daha zor olabilir mi peki? Yoksa hakkikatten umurlarında mı değil? diye de düşünmeden edemiyorum bazen. Ama emin olun es kaza Pazartesi Alan Carvalho İstanbul'a gelsin, sevgili Caulker'den de önce oyuna ekleniverir fiyakalı bir fiyatla ve sonra gün gelir ayrılık vakti gelip çattığında da teeee 18 Ağustos'ta Trabzon'dan Rusya'nın yolunu tutan Ramil Sheydaev gibi Sosyal Lig'in tozlu sayfalarında unutulup gider...

Adsız arkadaş çok haklı. Söyleyecek çok bir şey yok. Biz bu dertten 15 sene önce de muzdarip idik, şimdi de maalesef aynen devam. Geçen sürede bu ülkede ne değişti ne gelişti ne güzelleşti ki Fantezi Futboldan umut edelim? Elbette bu bardağın boş tarafı. Bir de dolu tarafı var ki, eğri oturup doğru konuşmak gerekli. Hakkını yemeyelim PO Sosyal Lig şu ana kadar Beşiktaş'ın hükmen galibiyeti ile ilgili önceden kurallar bölümünde bir hüküm belirtmemesi dışında olabildiği kadar hatasız gidiyor. Hatasız derken bu ülkenin 15 senelik Fantezi Futbol tarihini canlı yaşamış biri olarak söylüyorum. Bu gözler neler gördü neler... 11 kişi seçerken 1 oyuncu alamadığımız için kadro kuramadığımız oyunları, aslında forvet olup oyunda kaleci yapılan futbolcuları, ödül vereceğini açıklayıp sezon sonu kaybolan siteleri, kaptan belirlemeden kaydedilebilen kadroları, güncellemenin erken-geç kapandığı zamanları... Say say bitmez. Onların yanında PO Sosyal Ligin yine de elle tutulur bir yanının olduğunu belirtmeliyim. 

Benim kişisel fikrim; yarın (Salı günü) puanlama açıklandığında hafta sonu oynayan ama oyunda listede yer almayan tüm futbolcular listeye dahil edilip puanlanacak ve 1-2 unutulan ya da es geçilen oyuncu dışında minimum hata payıyla bu imtihandan da alnının akıyla (hahaha abarttım:) çıkacaktır PO Sosyal Lig. Yani arkadaşlar sakin olun, PO Sosyal Lig Salı günü tüm futbolcuları ve puanlarını ekler


Not: Bu aralar iyi puanlar alıyorum ya, ondan sanırım bu aşırı iyimserliğim...   

1 yorum:

Adsız | 28 Ocak 2019 20:01

Buradan bir taş da sevili yayıncı kuruluşa atmak istiyorum.
Cuma ve Pazartesi günleri birden fazla maç olduğunda maçların 2sini hatta 3ünü aynı saatte başlatmalarının yayıncılık ve izlenme oranı açısından ne gibi bir faydası vardır? Maçların biri biraz daha erken biri biraz daha geç başlasa çoğu futbolsever 2 saat değil en az 4 saat ekran başında kalmış olmaz mı? Ben neden bugün 3 tane birbirinden güzel maçtan birini tercih etmek zorunda bırakılıyorum??

Not: Son haftalar için değil tabi bu söylediğim..

Related Posts with Thumbnails