PO Sosyal Ligde Temizlik VaktiTürkiye'nin ülke olarak futbola olan aşırı ilgisini ve sevgisini içimizde biz az-çok biliriz. Gazetelerde çıkan yazılardan spor (!) programlarına, gelen transferlerin hava alanında karşılanmasından taraftar gruplarına ülkenin en tepesindeki sporun ne olduğu aşikar elbette. Bununla birlikte özellikle yurt dışında bu sevdamız oldukça çok konuşulur. Ülke toprağına ayak basan yabancı futbolcular tribünleri mesela öve öve bitiremez, burayı görüp giden adamlar futbola karşı olan aşırı tutkumuzdan bahsetmeden geçmezler. Bir yabancının gözüyle burada futbol ile yatılır futbol ile kalkılır. Peki gerçekten bu böyle midir? Neredeyse ölüm kalım meselesi haline getirmemize rağmen bu ülkenin (450. kez diyorum) bir futbol kültürü neden hala yok bileniniz var mı acaba? Örneğin bir maç öncesi eğlencesi (sosyalleşmesi), statta oturduğumuz koltuğa gelince elimize aldığımız bir maç dergisi, maça özel forma veya atkılar hani neredeler? Sayısız futbol dergimiz var mı basılan ya da Federasyon resmi olarak asist verilerini tutabiliyor mu? Anadolu şehirlerinin insanları üç-dört büyükleri değil de doğduğu kasabanın takımlarına gönül veriyor da ben mi yanlış biliyorum acaba? Kaç farklı şampiyon çıkarmışız tarih boyunca veya sığ tartışmalardan kurtulup ne ara ülke çocuklarını futbola dahil etmeyi düşünmüş kravatlı yöneticilerimiz? Sorular uzar gider, cevapları ben bildim bileli muallak! Tüm bunların sonucunda dolaylı ya da direk olarak etkilenen de bizim canımız ciğerimiz, futbolun en yakışıklı yan unsur jönü olan elbette Fantezi Futbol. Çoğalamıyoruz arkadaş, yayılamıyoruz. Oynayan sayısı kaç, her hafta güncelleme yapan kaç kişi, bu ülkede bu oyuna gönül verenler kim? Bilinmiyor. Ama şöyle bir durum söz konusu ki; 10 sene önce beş-altı olan oyun sayısı, günümüzde sayı olarak 1, yazı olarak bir! Bizler bu olayın sevdalıları elimizden geleni yapıyoruz elbette ama yeterli mi bilmiyorum. Hayatımızın en fiyakalı köşesinde Fantezi Futbola geniş bir yer ayırarak, bu oyun özelinde bir site açıp ve zaman ayırıp özenle yazarak ve tanıştığımız insanlara Fantezi Futbolu anlatarak sorumluluğumuzu naçizane yerine getiriyoruz da, taş çok büyük maalesef arkadaşlar. Elimizi soktukça altına o taş daha da büyüyor, büyüyor ve hatta heves bile kırılıyor.

🚾OKUMAYA DEVAM ET...
Tüm bunlara rağmen PO Sosyal Lig ülkedeki yegane Fantezi Futbol sitesi olduğundan ona gözümüz gibi bakıp pamuklara sarıp sarmalayalım, ne kadar hata yaparlarsa görmeyelim, ne yanlışları varsa söylemeyelim tarzı insanlardan olmadık, olamadık ve de sanırım hiç olamayacağız kusura bakmayın lütfen. Daha 2-3 ay olmamıştır ki; bu gözler ''Yav bırakın eleştirmeyin PO Sosyal Ligi böyle kabul edin, bunlar da kaçmasın bari'' cümlesini okudu. Bunu okuyunca içim biraz burkulmadı değil. Zira aklınıza ne gelirse gelsin, onun daha iyi olması için, gelişip ve değişip en ideale ulaşabilmesi için en kaliteli eleştiriyi yapmak, en yapıcı şekilde doğruları anlatmak elzemdir. Hatta farz oğlu farzdır. Bu böyle bilinsin lütfen. Bu sebeple oyunun ruhunu aykırı olan benzin almak zorunluluğuna, oyunla uzaktan yakından alakası olmayan rozet kavramına, oyundaki istatistik verilerin bize sunulmayışına, oyunun kurallarında yer alan adaletsiz puanlamaya isyanımız bakidir. Kesinlikle değişmez. Bu böyle bilinsin lütfen Part II. (ilki tutunca ikincisini çevirdim).

Gelelim konu başlığımıza. Temizlik vakti de neyin temizliği diyorsunuz, eyvallah. Bekletmeden açıklayayım; devre arası futbolcu temizliği elbette. Takım listelerinde yer alan bazı oyuncular çoktan terki diyar ettiler. Kimisi kiralık olarak sezon başı yuvadan uçtu, kimisi sözleşmesini fesih etti, kimisi transfer oldu gitti. Lakin sanki biz buradayız, bu hafta kadrolarınıza bizi de alın derlermişçesine listede yer almaya devam ediyorlar. Ben de bu oyuncuları yazayım istedim, belki PO Sosyal Lig yönetimi sesimi duyar, yazımı okur ve harekete geçer de biraz olsun temizlenir fazlalıklar kim bilir...

Resmin üzerine tıklayıp resmi büyütebilirsiniz

Liste tarih sırasına göre sıralanmıştır. Öncelikle bunu belirteyim. Ligimiz bu sezon 10 Ağustos 2018 Cuma günü başladığına göre sanırım futbolcu database'i 1-5 Ağustos arası o zamanki güncel kadrolar ne ise ona göre oluşturulmuş. Çünkü Temmuz ayında ya da Ağustos ayının başında ayrılan ve kiralık giden oyuncular mevcut ama oyunda bunların hiç biri yok. Aras Özbiliz'i esas alacak olursak 5 aydır güncelleme maalesef yapılmamış. Her hafta S9 veriyorlar bunlar! Vallahi pes... Sözüm özü; 31 Aralık 2018, Salı gecesine kadar benim bulduğum oyuncular bunlar. Gerçekte yoklar ama oyunda nedense varlar. Geçtik 2019 yılına. Önümüz transfer dönemi. Bir sürü oyuncu dahil olacak takımlara. Yani daha da şişecek kadrolar. Hani diyorum hali hazırda yeni yıla girmişken, şu futbolsuz huzurlu arada ya da en kısa zamanda güzel bir temizlik yapın, temizleyin şu listedeki arkadaşları. Ha, ne dersiniz sevgili PO Sosyal Lig yöneticileri?

4 yorum:

Unknown | 2 Ocak 2019 08:57

Comunio'da data her gun guncelleniyor, gelmedin bi turlu su sponsorlu oyunu birakip

vicissitudo | 2 Ocak 2019 12:57

Fazla olması çok önemli değil süre alan genç oyuncuları bile esame listesinden bakıp eklemekten acizler.

Unknown | 2 Ocak 2019 22:35

Comunio candır. Alanında bir numara

vicissitudo | 3 Ocak 2019 01:49

kendi postuna "mükemmel" diye yorum atan bi insanın görüşlerini fazla önemseyemiyorum malesef. ayrıca sen buradan cominio yazdıktan sonra fftürkiye yi takip eden 2 twitter hesabıma da takip isteği gelmesi de çok enteresan ama şaşırtmadı bu asalak davranış da.

Related Posts with Thumbnails