Gözlemci Raporu * Evkur Yeni Malatyaspor - Göztepe


Gözlemci: Bilgin Gürses

Yine, yeni ve yeniden ligimizin ikinci devresinde de gözlemci raporuyla birlikteyiz arkadaşlar. Kaç kere daha yazacağım bilmiyorum ancak Malatya şehri bu takımı hak etmiyor. Lig ikincisi takımın maçını izlemeye 4.000 kişi geliyorsa “Yazık bu şehre!” demekten başka bir şey gelmiyor dilimin ucuna. 

Gelelim maç notlarımıza...
Fantezi Futbol severler bugün kadroya baktıklarında Gulherme’nin olmamasıyla büyük bir şok yaşamışlardır. Gulherme’siz ne yapacağını bizlere düşündüren Yeni Malatya, tabiri caizse “Maça süper başladı.” denir ya işte tam bu maç için söylenmiştir. Henüz 1.dakikada sürpriz golcü Ömer Şişmanoğlu ile golü buldular. Ataklar ve pozisyonlar iki takımın da oyun yapısı ile çok ters bir ilk yarı izlettiler bize. Özellikle Göztepe çok ofansif oynamaya başlayacak kalan maçlarda diye düşünüyorum. Bilhassa oyun yapılarını iyi anlamda geliştirmişler diyebiliriz. Eğer maçı Göztepe kazanmış olsaydı hiç kimse şaşırmazdı bugün. Yazımı fazla uzatmadan Yeni Malatya’yı ve Erol Bulut’u tebrik ederek haftaya alınabilecek oyuncu tahminlerime geçiyorum.

Fenerbahçe - Yeni Malatya maçında alınabilecek oyuncular:
  • Alexic: Ben bu hafta kadroma nasıl almadım kendisini diye maç boyunca kendime kızdım. Çok iyi bir sol ayağı var, çok etkili, içerideki Yeni Malatya maçlarında kesinlikle es geçilmemeli. Fenerbahçe’ye karşı değerlendirilebilinir. Artı olarak penaltı atma ihtimali de var.
  • Ömer Şişmanoğlu: Tesadüf o ki bu seneki ilk golünü de Göztepe’ye atmıştı. Bugünde ligdeki ikinci golünü attı ama haftaya oynama ihtimali çok değil, almayı düşünmüyorum kadroma.
Göztepe - Galatasaray maçına alınabilecek oyuncular:
  • Jarome: Hazırlık maçlarında müthiş performans göstermişti ve bugün de etkiliydi kadrolarda yer bulabilir.
  • Berkan: Bugün çok dikkatimi çekti, bazı frikiklerde topun başına da geçiyor, ikinci yarı kesinlikle performansını arttıracak, kadroma almayı düşünüyorum.
  • Yasin: Eski takımına karşı mutlaka kadroma almayı düşünüyorum. Göztepe’nin her atağında baş kahramandı, haftaya eski takımına gol atmaması için hiç bir sebep yok.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails