Gözlemci Raporu * Ç.Rizespor - Akhisarspor


Gözlemci Erkan Han

Merhaba
Çaykur Rizespor ile Akhisarspor arasında oynanan mücadeleyi Çaykur Rizespor 3-1 kazanmayı başardı. Adeta 6 puanlık mücadelede Sosyal Lig adına ilginç bir olay daha oldu. Bundan daha sonra bahsedeceğim.

Akhisarspor maça istekli başladı. Tehlikeli ataları Rize kalesine ardı ardına sıralamaya başladılar derken 14. dakikada Josue'nin kullandığı köşe vuruşunda kafalardan seken top başta golü kimin attığını anlamasak da ağlara gitti ve gol Cocalic'e yazıldı. 20.dakikada ise yine Cocalic sahneye çıktı. Samudio'ya yaptığı hareketle kırmızı kart gördü. Adeta golümü atar giderim dedi ve takımını 10 kişi bıraktı. Skoru koruma iç güdüsüne kapılan Akhisarspor 70.dakikaya kadar dayanabildi ve bu dakikada yazımın başında bahsettiğim ilginç olay yaşandı. İkinci yarıda sol bek konumunda oyuna giren Rizespor'un yeni transferi Melnjak gelen ortaya güzel bir vuruş yaptı ve takıma golle merhaba dedi. Fakat Sosyal Lig oyun kadrosunda bu oyuncunun olmadığını gördüm. Bu durumda Melnjak'ın yaptığı 11 puan uzay boşluğunun en derin katmanlarına doğru süzülmüş oldu. Bu golden sonra Akhisarspor oyun disiplininden koptu ve çabuk pes ettiler. 1 dakika sonra Vedat Muriç'in golü geldi. Bu golden 1 dakika sonra Aminu Umar bir darbede ben vurmayayım şimdi dercesine bir gol kaçırdı. Maçın 82.dakikasında Kinder Sürpriz yumurtadan bir isim çıktı ki bu isim bence ileriki haftalara da damga vurabilir; Nakoulma.

Gelelim gelecek hafta tahminlerime;
Akhisarspor bana göre Ankaragücü ile beraber bu ligden düşme ihtimali en yüksek takım. Haftaya da Başakşehir'i ağırlıyorlar. Güvenmemekle birlikte alınabilecek tek oyuncu olarak Josue'yi görüyorum.


Çaykur Rizespor'da ise tam tersine alınacak o kadar çok hücum oyuncusu var ki bu takım nasıl bu sıralarda diye düşünüyorum. Haftaya Erzurum deplasmanındalar. Bence maçın favorisi.Vedat Muriqi ve Aminu Umar ilk akla gelen isimler. Nakoulma ise daha çok süre alacaktır. Düşünmenizde fayda var.


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails