Gözlemci Raporu * E.Yeni Malatyaspor - Antalyaspor


Merhaba,

Öncelikle sözlerime buradan Malatyalı futbol severlere bir sitem göndererek başlamak istiyorum. Bu stadın boş kalmaması için daha ne gerekiyor bilmiyorum. Bu maça kadar içerideki maçlarında yedi maçta sadece bir mağlubiyet almış bir takımdan bahsediyoruz. Üstelik bu süre zarfında Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray’ı yenmiş bir takım bu. Lütfen artık Malatyalı futbol severler takımlarına biraz sahip çıksınlar ve bu güzel stadı artık doldursunlar. Maça gelirsek Yeni Malatya, Antalyaspor’u tamemen Antalyaspor’un kendi taktiği ile devirdi diyebiliriz. Resmen üstüne gelmesini bekledi. Maçın başlarında bu sayede golde gecikmedi. Zaten Antalyaspor yenmek zorunda olduğu maçlarda bu oyun yapısıyla kazanması çok zor. Puan durumunda üst sıralarda olmasını da her hafta Antalyaspor’un şansının yardım etmesine bağlıyorum. Ligin sonuna kadar daha da alt sıralara gerilemesi şu anlık çok muhtemel gözüküyor. İlerleyen haftalar Antalyaspor için çok sıkıntılı geçecektir düşüncesindeyim. Yeni Malatya günün ilk maçında golü bulduktan sonra maça hükmetti diyebiliriz. Maç 2-0 bitmesine rağmen çok daha fazla gol atabilirlerdi ama iki toplarının da direğe takılmasına engel olamadılar. Erol Bulut’ un bu başarısını devam ettirmesi dileğiyle haftaya alınabilecek oyunculara geçiyorum.

Bursaspor - Yeni Malatya maçında alınabilecek oyuncular: 
  • Eren Tozlu: Daha önceki yazılarımı takip eden arkadaşlar bu oyuncuya çok dikkat çektiğimi biliyorlardır. Bugün inanılmaz bir top kaparak maçın kilidini açan oyuncu oldu. Şuana kadar 4 golü olmasına rağmen ileriki haftalarda skora daha fazla etki etmeye başlayacaktır.
  • Boutaib: 2 gol attı bugün, toplamda 5 gol 3 asist ile en başarılı  oyuncularından Yeni Malatya'nın. Oyun stilini pek beğenmesem de içerideki maçlarda gözden kaçırılmamalı.
  • Guilherme: Arkadaşım Yeni Malatya içeride oynuyorsa gözü kapalı alacaksın bu oyuncuyu, daha sonra kadronu kuracaksın, anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Ligin en iyi on oyuncusundan biri bence, her hafta üzerine koyarak devam ediyor başarılarına.
Antalyaspor - Fenerbahçe maçında alınabilecek oyuncular :
  • Angelo: Kırmızı kart görerek cezalı duruma düştü zaten Antalyaspor’dan alınabilacek pek oyuncu yokken Angelo’nun eksikliğinde Antalyaspor açısından bu maçı pas geçmek en iyisi olacak gibi gözüküyor.
Haftaya yeniden görüşmek üzere herkese selamlar.

2 yorum:

Unknown | 17 Aralık 2018 04:25

Öncelikle siteminde haklısınız fakat ulaşım sorunu olduğu belirtiliyor Antalya'yi kendi taktiğiyle vurmamiz maçın anahtar kelimesi...
Eren boutaib guilerme yorumlarına katılmakla yanlarına aleksic ve golcu orta saha Donald i unutmamak lazım

bilgin gürses | 17 Aralık 2018 10:31

bence malatya suan 2.olmasını sonuna kadar hakedıyor içerdeki maçlarda ligin en etkılı takımı suana kadar.umarım ıkıncı yarıda bunu devam ettırır selamlar

Related Posts with Thumbnails