Gözlemci Raporu * Trabzonspor - A.Konyaspor


Gözlemci Erdem Ergenç

Merhaba , yükselişe geçen ve üst sıradaki rakiplerinin puan kaybetmeleriyle iyice morallenen Trabzonspor , Aykut Kocamanın gelişiyle defansif ağırlığı artan Konyasporu konul ediyor. Birbirleriyle oynadıkları son iki karşılaşmanın da 2-2 ve 1-1 şeklinde berabere bittiğini hatırlatalım. 

Trabzonspor Kadrosu; (Ünal Kahraman) Uğurcan / Pereira - Hüseyin - Toure - Novak / Sosa - Yusuf - Onazi - Abdulkadir - Nwakaema / Rogallega

A.Konyaspor Kadrosu; (Aykut Kocaman) Serkan / Ali Turan - Uğur Demirok - Skubic - Ferhat / Jevtovic - Hadziahmetovic - Jonsson - Traore - Ömer Ali / Jahovic

İlk Yarı
Trabzonspor istekli başladığı ilk yarıda pozisyon üretse de değerlendiremedi ve aynı şekilde Konyaspor adına Jahovic daha net fırsatları değerlendirse ilk yarı çok farklı bir skor karşımıza çıkabilirdi.

İkinci Yarı
Trabzonspor gol bulabilmek için istekli ve arzulu şekilde baskı kurmaya çalışırken Konyaspor da kontrollü oynayıp kontra atak pozisyonları bulmaya çalışıyordu maçın son 15 dakikasında Trabzonspor fırtınası esmeye başladı ve aradıkları golleri arka arkaya buldular. 

Trabzonspor Konyaspor'u 3-0 mağlup ederek galibiyet serisini devam ettirdi.

Maçta dikkati çekecek ve Fantezi Futbol Oyunu için tavsiye edilecek oyuncular; Trabzonspor'dan Abdulkadir, Rodallega, Novak, Onazi. Konyaspor'dan Jahovic düşünülebilir.

Trabzonspor'da duran topların başına Sosa ve Yusuf Yazıcı geçiyor. Penaltıyı her zamanki gibi Rodallega atıyor. Konyaspor'da duran toplarda Traore kullandı.

Maçın Skor dakikaları
76.dk Abdulkadirin ceza sahası içinde düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Rodagella ağlarla buluşturdu ve Trabzonspor golü geldi.

77.dk Abdulkadirin sağ kanattan yerden gönderdiği pasa Ekuban son dokunuşu yaparak Trabzonspora 2.golü kazandırdı.

89.dk Konyasporlu oyuncuların hatası değerlendiren Onazi kaptığı topu sürüp Trabzonsporun 3.golü olarak ağlarla buluşturdu.

Kartlar
Maçta sadece sarı kart çıkarıldı.
23.dk Uğur Demirok / Konyaspor -Cezalı-
51.dk Jevtovic / Konyaspor
63.dk Ömer Ali / Konyaspor
67.dk Yusuf Yazıcı / Trabzonspor
83.dk Rodallega / Trabzonspor

Oyuncu değişiklikleri
Trabzonspor
Çıkan - Giren
Yusuf - Ekuban 69.dk
Abdulkadir - Amiri 84.dk
Nwakaeme - Hosseini 87.dk

Atiker Konyaspor
Çıkan - Giren
Traore - Milosevic 70.dk
Ferhat - Fofana 78.dk.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails