Gözlemci Raporu * Rizespor - Alanyaspor


Gözlemci Bilgin Gürses
PO Sosyal Lig Türkiye 101.si

Merhaba Fantezi Futbol severler, geçen haftanın iki sürpriz puan alan takımı bugün Rize’de karşılaştılar. Ev sahibi Rizespor son sırada olmasının etkisiyle mutlak galibiyet için sahadaydı. İlk yarının başlarında maça baskılı olarak başladılar ama 42.dakikada Fernandez’in golüne engel olamadılar. İkinci yarı gerçekten son zamanlarda izlediğimiz en güzel süper lig performanslarından birini sundu iki takım da. Rizespor’dan iki oyuncu kadromda olmasına rağmen, bir ara Alanyaspor maçı kazansın bile istedim diyebilirim. Önce Rizespor penaltı kaçırdı. Tam moralleri alt üst oldu derken düşünüp düşünüp kadromdan çıkardığım Vedat Muriç sahneye çıktı ve eşitliği sağladı. Rizespor’un içerideki hangi maçını izlesem bu takım nasıl son sırada acaba diye kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum. İç sahada en çok pozisyona giren takımlardan biri olabilir. Bugün de tam yedi tane isabetli şut çektiler ama galibiyet için yeterli olamadı tabii, Hatta 78.dakika da Fernandes penaltıyı kaçırmasa belki de yine karşılaşmayı mağlup bitireceklerdi. Umuyorum ki izleyenlere gerçekten iyi futbol izlettirmeye çalışan bu iki takım da ligden düşmez diyerek haftaya kadromuza alınabilecek oyunculara geçiyorum.

A.Alanyaspor - M.Başakşehir maçında alınabilecek oyuncular: 
Junior Fernandes: Yine çok etkiliydi. Alanyaspor’un her atağında baş rolde olan oyuncu diyebiliriz. Penaltı atıyor olması da tercih edilme sebeplerinden. Ben haftaya mutlaka kadromda bulunduracağım.

Efecan Karaca: Emre Akbaba’nın yerini şu an için gayet iyi doldurduğunu düşünüyorum. Başakşehir maçında tercih edilmesi biraz lüks olsa da tercih ileriki haftalarda mutlaka yer bulmalı kadrolarda.

Trabzonspor - Ç.Rizespor maçında alınabilecek oyuncular: 
Vedat Muriç: Bu hafta ünlü yorumcumuz “Engin Gürses”in yoğun baskılarına rağmen, hala niye kadroma almadım diye kendime kızıyorum. Haftaya gollü geçmesini beklediğim maçta alınabilir.

Samudio: Bu oyuncuyla alakalı maçı izlerken yeni bir analiz geliştirdim. Kesinlikle açık alan oyuncusu, yani deplasmandaki maçlarda kontra ataklarla daha etkili olabiliyor gibi geldi bugün bana. Bu yüzden deplasmanlarda tercih etmek daha doğru bence. 

Rizespor defansından da bir oyuncu önermek istiyorum ama Saadane’yi saymazsak zaten orta saha olarak geçiyor oyunumuzda. Neredeyse hiç kimse dikkatimi çekmedi diyebiliriz. Bir daha ki analizimde buluşana kadar hoşça kalın...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails