Gözlemci Raporu * Beşiktaş - Trabzonspor


Gözlemci Osman Önem Neidik


Merhaba,

Öncelikle bu sezonun en güzel maçlarından biri belki de birincisini izledik bugün. Her iki takım da son derece tempolu ve güzel oynadı. Müsabakanın hakemi Halil Umut Meler'in berbat performansına rağmen her iki takım oyuncuları da genel olarak iyi niyetliydiler. Trabzonspor'da dikkat çeken oyuncular her ne kadar istatistik kağıdına yansımasa da Yusuf ve Abdülkadir idi. Onazi kendi kalesine attığı golle kendisini kadroya alanları üzdüyse de yaptığı asist ile bir nebze olsun teselli etti. Tabi ki golleri atan Rodellega ve Nwakaeme'yi de unutmamak lazım. Beşiktaş'ta ise en dikkat çeken oyuncu kuşkusuz Dorukhan'dı. Sahada basmadık yer bırakmayan genç oyuncu, hırsıyla taraftarın alkışını aldı. VAR nedeniyle verilmeyen golden sonraki üzüntüsü onun ne denli maça konsantre olduğunun bir göstergesiydi. Beşiktaş'ta oyuna sonradan giren Caner, Gökhan ve Mustafa Pektemek takıma bir hayli katkı verirken, Mustafa son dakika da attığı golle takımına adete hayat da vermiş oldu. Caner ve Gökhan da yaptıkları kanat bindirmeleriyle son derece etkili oldu. Sonuç olarak bize bu güzel maçı izlettiren her iki takın futbolcularına da teşekkür ederek önümüzdeki hafta alınabilecek oyuncuların analizine geçmeden önce 
Caner Erkin ve Joao Pereira cezalı olduklarını hatırlatıyorum

Kasımpaşa-Beşiktaş maçında alınabilecek oyuncular
Dorukhan Toköz: Hem düşük maliyeti hem de gole ve asiste yakın futboluyla Dorukhan'a kadrolarda mutlaka yer verilmelidir.

Jermain Lens: Kasımpaşa'nın dağınık savunmasının arkasına sarkarak gol bulabileceği düşüncesindeyim.

Trabzonspor-Rizespor maçında alınabilecek oyuncular
Hugo Rodellega: Lig sonuncusu Rizespor karşısında gol veya goller bulabileceği düşüncesindeyim. Ayrıca takımın penaltıcısı olması da büyük avantaj. Mutlaka kadrolarda yer almalı.

Yusuf Yazıcı: Genç oyuncu iyi futbolunu bu kez istatistik kağıdına asist veya goller yazdırarak süsleyecektir.

Haftaya yeniden görüşmek üzere herkese selamlar.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails