Gözlemci Raporu * BB Erzurum - Yeni Malatya


Bilgin Gürses
PO Sosyal Lig 14.Hafta Türkiye 3.sü

Herkese Merhaba,
Süperligte yine ilginç bir maç analiziyle karşınızdayım arkadaşlar. Yeni Malatya, ofansif oyuncularının hepsinden yoksun olarak maça çıkarken Erol Bulut’un elinde sadece Alexic kalmıştı. Bugün o da gol atması gerekirken, defansa gelip gereksiz bir penaltı yaptırdı. İlk yarı herşey BB Erzurum’ un istediği gibi gitti, üst üste pozisyonlar buldu. Mehmet Özdilek’ in istediği herşeyi BB Erzurum tamamen sahaya yansıttı ve ilk yarının en son dakikasında da penaltıdan golü de buldu.

İkinci yarı Yeni Malatya’nın eksiklerini de düşününce, farkı daha da açması beklenirken BB Erzurum’ da tamamen işler tersine döndü. İkinci yarı BB Erzurum mu kötü oynuyordu yoksa Yeni Malatya mı bambaşka bir takıma büründü diye izlerken gerçekten anlamakta zorlandım. Ben bu konuya da değinmek istiyorum. Bana ligde her takımın güçleri birbirine çok yakın gibi geliyor, hatta üstteki takımlar bile eski senelerdeki gibi ezici bir üstünlüğü hiç bir maç sahaya yansıtamıyor artık. Bunu da büyük takımların ekonomik olarak zorda olduklarından flaş transfer yapamamalarına bağlayabiliriz. BB Erzurum bugün biraz oyundan düşünce, anında golü kalesinde görebiliyor. Hatta ligimizde çok üst düzeye yakın oynadığı bir ilk yarıya rağmen 3 gol yiyerek maçı kaybedebiliyor .


Fenerbahçe - Erzurumspor maçında alınabilecek oyuncular : 
Özer Hurmacı ve Leo günün tercih edilen isimleriydi. İkisi de çok etkisizdi Fenerbahçe maçında kesinlikle bu moral bozukluğuyla kimse tercih edilmemeli diye düşünüyorum.

Yeni Malatya - Antalyaspor maçında alınabilecek oyuncular : 
Eren Tozlu : Bugün çok iyi 2 gol attı umarım Antalyaspor maçında ilk 11 başlar kesinlikle. Bence haketti bunu.
Buğra Çağaran : Bugün bir asistle maçı kapatmasına rağmen ikinci yarı çok ileri çıktı. Takımına daha fazla puan da kazandırabilirdi. Tercih edilmesi muhtemel bir oyuncu. Ek olarak Gulherme ve Alexic bugün aldıkları galibiyetin morali ile Yeni Malatya - Antalyaspor maçında Yeni Malatya adına tercih edilebilir oyuncuların başında geliyor. Herkese bol puanlı haftalar. Haftaya yeni maç analizlerinde görüşmek dileğiyle... :)

3 yorum:

Ali Tarık Ucur | 9 Aralık 2018 19:21

Antalya maçında 4 malatyalı önerisini ciddiye alıyorum.

bilgin gürses | 9 Aralık 2018 20:01

başarılı olucagını dusunuyorum

Unknown | 9 Aralık 2018 23:04

Erzurumspor Malatyaspor macinin yildizlarndan biride Malatyasporun kalecisidir. Fornelle de kesinlikle tercih edilebilir. Penaltidan golu yedi ve o penaltiyida avuclarinin icinden kacirdi.

Related Posts with Thumbnails