Gözlemci Raporu * Antalyaspor - Göztepe


Gözlemci : Erdem Ergenç
PO Sosyal Lig Türkiye 916.si


Merhaba , öncelikle bu sezonun istikrarsız iki takımın maçını gözlemlemek ilginç olacak gibi geliyordu. Antalyaspor ligin en düşük topla oynama yüzdesine sahipken Göztepesporda ligin en çok top kapma yüzdesine sahipti. Bir yanda haftası haftasına tutmayan ama son haftalarda kazanmaya başlayan Antalyaspor diğer tarafda deplesmanlarda kötü sonuçlar alan Göztepespor. Bir hatırlatma yapalım geçen sezon iki maçıda kazanan Göztepespordu.

Antalyaspor Kadrosu; - Bülent Korkmaz - 
Boffin / Celustka - D.Angelo - Salih - Sangare / Hakan Özmert - Chico - Serdar Özkan - Maicon - Doğukan / Mevlüt

Göztepe Kadrosu; - Bayram Bektaş - 
Beto / Berkan - Wallace - Kadu - Tayfur / Alpaslan - Yasin - Castro - Borges - Halil / Jerome

Maça hızlı başlayan Antalyaspor oldu Göztepe deplasman fobisine tutulmuş gibi tutuktu ve bu oyuna 20 dakika dayanabildiler. Aslında Antalyasporda çok etkili olmamasına rağmen Göztepeye nazaran daha çok topa sahip olup mücadele ediyordu VE 20.dk da Celustkanın soldan pasına Serdar Özkan ceza sahası civarından güzel bir vuruşla ağları buldu ve maç aslında bu dakikadan sonra bitti :) Golden sonra ilk yarı Antalyaspor oyun kontrolünü elinde tuttu ve Göztepeye pozisyon şansı tanımadı. Aslında istatistiklere bakıldığında Göztepesporun orta sahası daha ağır basıyordu.

2.yarı geride olmanın etksiyle Göztepe biraz hareketlenmeye başladı lakin ilk yarıya göre etkili olsalarda sonucu değiştiricek bir gelişme yaşanmadı. İki takımda belli dönemlerde saman alevi gibi parlasada sonucu değiştiricek pozisyonları bulamadılar ve Antalyaspor 3 puana tek golle ulaştı.

Maçta dikkati çekicek ve Fantezi Futbol Oyunu için tavsiye edilecek bir oyun ortaya koyan futbolcu olmadı ( sadece bu maçı değerlendirerek konuşuyorum )

Antalyasporda tüm duran topların başına Hakan Özmert geçiyor.
Göztepede kornerleri Berkan , serbest vuruşu Yasin öztekin kullandı

Maçın Skor dakikası
20.dk sol tarafdan Celustkanın asistine  Serdar Özkanın şık vuruşu golü getirdi.

Maçtaki kartlar
Maçta sadece sarı kart çıkarıldı
42.dk Doğukan / Antalyaspor
71.dk Wallace / Göztepespor

Oyuncu değişikleri
Antalyaspor
Çıkan - Giren
Mevlüt - Drole 75.dk
Doğulan - Vainqueur 85.dk

Göztepe
Çıkan - Giren
Alpaslan - Cikalleshi 78.dk
Halil - Gouffran 78.dk
Yasin - Ali Kaya 86.dk


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails