Gözlemci Raporu * A.Konyaspor - Kasımpaşa


Gözlemci Erdem Ergenç

Merhaba, kendi sahasında gol yemeyen Konyaspor maçları gollü geçen hem atan hem de yiyen ve ligin ikincisi Kasımpaşa'yı misafir ediyordu. Topa sahip olmaya çalışan Konyaspor ve hızlı oyunu seven Kasımpaşa maçının gollü geçeceği aşikar.

Konyaspor Kadrosu; -Aykut Kocaman-
Serkan / Diagne - Uğur Demirok - Skubic - Opanasenko / Milosevic - Hadziahmetovic - Volkan - Traore - Ömer Ali / Jahovic

Kasımpaşa Kadrosu; -Mustafa Denizli-
Ramazan / Veysel - Popov - Youssef - Veıgneau / Tarkan - Sadiku - Joseu - Trezeguet - Eduok / Diagne

🔴Devamını Oku...İlk Yarı
Maçın ilk 15 dakikasına Kasımpaşa daha atak başladı ve hızlı oyununu ortaya koydu. Trezeguet ile pozisyon bulsalar da yararlanamadılar. İlk yarının gelen kalan kısmında Konyaspor daha çok topla oynasa da hızlı ataklarla pozisyonları Kasımpaşa buldu ancak değerlendiremedi. Konyaspor ilk yarı bittiğinde sakatlıklardan dolayı 2 oyuncu değişikliğinde bulundu.

İkinci Yarı
Maçın ikinci yarısına Kasımpaşa defansından Veysel Sarı'nın hatasıyla başlandı ve Konyaspor Jahovic ile 46.dakikada golü buldu. Golden sonra oyun güzelleşti ve karşılıklı ataklar oluşmaya başladı. Bu atakların birinde oluşan karambolde Diagne skoru eşitledi. İkinci yarı o kadar hızlı oynanıyor ki arka arkaya goller gelmeye başladı. Diagne ikinci gole sevinemeden Jahovic bir dakika dedi ve skoru 2-2 ye getirdi. Maçta nefes almaya fırsat vermiyordu oyuncular. Konyaspor kullanılan kornerde oluşan karambolden Fofana ile 3-2 öne geçiyordu.

Maç sonucu 
Konyaspor 3 - Kasımpaşa 2

İlk yarı ve ikinci yarı arasındaki o kadar fark vardı ki herkese 2.yarının tekrarını izlemesini tavsiye ederim. Konyasporda tüm duran topların başına Traore geçiyor. Kasımpaşada Trezeguet duran topları kullanıyor.

Maçın Golleri;
47.dk Kasımpaşalı Veyselin büyük hatasından yararlanan Jahovic kaleci Serkanıda geçerek Konyasporu 1-0 öne geçirdi.

69.dk Kasımpaşada popovun ortasında trezeguet topu kontrol etmeye çalışırken konyasporlu oyucudan seken top ligin golcüsü Diagnenin önüne düştü ve golcü oyuncu skoru 1-1 e getirdi.

72.dk Kasımpaşa Popovun ortasında Diagnenin Kafa vuruşuyla 2-1 öne geçiyor.

74.dk Konyaspor hemen karşılık veriyor ve Arka tarafa kaldırılan topu Skubic kafa pasıyla Jahovice gönderiyor , Jahovicde şık bir kafa vuruşuyla durumu 2-2 ye getiriyor.

82.dk Konyasporun kullandığı köşe vuruşunda Kasımpaşa kale önünde oluşan karambolde Fofana topu ağlara gönderdi ve Konyaspor 3-2 öne geçti.

Maçtaki kartlar
Maçta sadece sarı kart çıkarıldı.
13.dk Tarkan                 / Kasımpaşa
24.dk Youssef              /  Kasımpaşa
32.dk Diagne              /  Konyaspor -Cezalı-
46.dk Popov                /   Kasımpaşa
65.dk Veigneau           /   Kasımpaşa
66.dk Filipovic            /    Konyaspor
82.dk Hakan Demir   /    Kasımpaşa
88.dk Koita                 /     Kasımpaşa

Oyuncu değişikleri
Atiker Konyaspor
Çıkan               -   Giren
Uğur Demirok -   Filipovic    21.dk
Milosevic         -   Fofana      39.dk
Traore              -   Yatabare   76.dk

Kasımpaşa
Çıkan         -  Giren
Tarkan       -   Hakan   65.dk
Eduok       -    Koita      65.dk

Fantezi Futbol oyunu için bu maç ele alındığında ileriki haftalarda alınabilecek oyuncular; Konyaspordan Jahovic ve Skubic, Kasımpaşa'dan ise Diagne ve Popov.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails