Gözlemci Raporu * Başakşehir - Sivasspor


Gözlemci : Bilgin Gürses
PO Sosyal Lig Türkiye 352.cisi

İstanbul’dan Başakşehir-Sivasspor maçından herkese merhabalar. Bugün İstanbul’da hava soğuk ama zemin gayet futbola elverişliydi. Abdullah Avcı maç öncesi röportajında, Sivassporun ligin en çok orta yapan takımı olduğundan bahsederek rakibine göre her maç plan yaptığını adeta belli ediyordu. Başakşehir’de Costa ve İrfancan eksik oyunculardı. Bugün kaptan Emre’de ilk 11’e geri dönen oyuncular arasında yerini aldı. Sivasspor ise Kone’nin yerine Muhammet ile maça başladı.

Gelelim maç notlarıma; Başakşehir bana göre bu seneki en kötü performansını ortaya koydu. Zaten oyun karakteri olarak isteksiz oynadıklarında, sadece Visca’ya bağlı kalıyorlar ve Visca’da etkisiz kalınca çok vasat bir takım haline bürünüyorlar. Açıkçası, Sivasspor da bugün İstanbul’dan galibiyet ile dönmesine rağmen diğer haftalar için pek umut vermedi diyebiliriz. Tamamen Başakşehir’in kötü gününde olmasından dolayı galibiyet aldılar diye düşünüyorum.

Ben maç notlarımda şöyle bir bölüm yaptım. Arkadaşlar, her maçtan haftaya alınabilecek yada alınmaması gereken oyuncuları 2 takım içinde alt alta sıralayacağım.


Ankaragücü-Başakşehir maçında; 
  • Visca kesinlikle alınmalı. Her maç böyle etkisiz kalmaz diye düşünüyorum. 
  • Bajiç alınmamalı. Adebayor sonradan girerek çok etkili oynadığını düşünüyorum. Haftaya ilk 11’de o olabilir. 
  • Mert tercih edilmemeli. Bence Ankaragücü gol bulabilir. Bana göre bugün Başakşehir savunması çok etkili değildi. 
  • Başakşehir bekleri kesinlikle hiç tercih edilmemeli. Bana göre neredeyse ofansif olarak hiçbir etkileri olmuyor. 

 Sivasspor-Göztepe maçında; 
  • Muhammet gol attı diye tercih edilmemeli. Bence Kone varken ilk 11 başlamayabilir. 
  • Torje’de asist yaptı diye tercih edilmemeli diye düşünüyorum. Çünkü çok vasat ve neredeyse hiçbir Sivasspor atağında etkili olamıyor. 
  • Robinho’nun da kart cezalısı olmasından dolayı Sivasspor’dan Göztepe karşısında oyuncu alınmamalı diye düşünüyorum ve yazımı bitiriyorum. 

Herkese bol puanlı haftalar diliyorum.

2 yorum:

Engin Gürses | 2 Aralık 2018 15:47

emre kılınç peki alınır mı ?

bilgin gürses | 3 Aralık 2018 01:49

bence kesin alınmaz

Related Posts with Thumbnails