Gözlemci Raporu * Trabzonspor - Fenerbahçe

Gözlemci : Barış Akdemir
2010 Lig Tv Fantezi Futbol Türkiye Ondördüncüsü
2015 TFF Süper11 Fantezi Futbol Haftalık Birincilik Ödülü

Trabzonspor ve Fenerbajçe,Süper Lig'deki 91..maçlarına çıkıyorlar.Önceki 90 Maçta Fenerbahçe'nin 37-22'lik bulunuyor (31b). Trabzonspor'um Süper Lig'deki son Fenerbahçe galibiyeti Ağustos 2010'da gelmiş.(3-2)

2 takımdada kadro dışı ve sakat oyuncular bulunuyor.Fenerbahçe'nin ayrıca cezalı oyuncularıda var.
Geçmiş Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarına göre daha ılımlı daha agresif olmayan bir hava var.Bana göre bu havanın sebebi Sn. Ali Koç geçmiş senelerde bu agresiflik Trabzonspora yaramadı,bugün bakalım ne olacak ilk 11'lere gelince tahmin ettiğimiz oyuncular sahadaydı hep,Tribünlerin dolu zeminin atmosferin güzel olduğunu söyleyebilirim.


İLK DEVRE; 
Temposuz ve iki takıminda kontrollü başladığı bir ilk 20.dk oldu Trabzonun seyirciyi arkasına alarak bir baskı kurmaya calıştı.Fenerbahçe ayağa top oynayarak tempoyu düşürmeye çalışti.Trabzonspor 24.dk.da Frikikten gelen topta Slimaninin elle müdahelesinden penaltı kazandı. Slimani sarı kart gördü. kazanılan penaltıyı Rodellaga kullandı Harun kurtardı.Trabzonspor Sosa'nın oyun kurması ile önde baskı yaparak oynayarak daha etkili olduğu,Fenerbahçe nin topu ileriye taşımakta zorlandığı bir ilk yarı oldu.Pozisyon adına penaltı hariç iki takım içinde kısır geçti.Oyunun bu kısmında en etkili ismi Yusuf Yazıcı olduğunu söylemem gerekir. İlk yarı Sonucu Trabzonspor 0 Fenerbahçe 0

İKİNCİ DEVRE; 
İkinci yarıya Trabzonspor gol ile başladi. 

bir bek 'in diğerine asisti ile geldi.Pareira asist Novak'ın golü geldi 50.dk'da.bu gol ile maç bayaği tempo kazandı.bu tempo ile birlikte maçta inanılmaz pozisyonlar olduğunu bunların çoğuTrabzonspordan geliyor.Trabzonspor ve Harun arasında bir maç geçtiğini söyleyebiliriz,ve sonunda gol geldi bugün jeneriklik gollere Sosa'da kendisini ekledi.75 .dk da Trabzonspor skoru 2-0 taşıdı.81.dk da bir kontra atakta beklenmeyen bişey oldu Eljif 'in getirdiği topta Barış'ın asisti ile 
Frey 'in golü ile Fenerbahçe skoru 2-1 getirdi.İnanılmaz kaçan pozisyonlara Fenerbahçede dahil oldu,84 .dkda 2 topu birden direkten döndü.Son.dk'ları kör dövüşüne dönen  ve gerginleşen ve inanılmaz bir skor çıkabilecek bir maç bitti.
 Trabzonspor 2 - Fenerbahçe 1


GÖZLEME(Cİ) RAPORU;
Trabzonspor inanılmaz bir kondisyonla oynadığı inanılmaz şut attıgı bir maç oldu buna sanki Fenerbahçe çok izin verdi gibi geldi.

Yusuf Yazıcı,Sosa,Novak,Abdülkadir Ömür öne çıkan  bundan sonra takip gerektiren üç oyuncu artık.
Duran topları Trabzonspor'da Sosa ve Yusuf Yazıcı paylaşıyor,Penaltıcının Rodallega olduğunu öğrendik ama kaçırdığı için tekrar atarmı bilemem.
Fenerbahçe'de öne çıkan bir oyuncu söylemek istesek,bugün Harun Tekin'den başkasını söyleyemeyiz.Benim için hayal kırıklığı Slimani 13 haftadır patlama beklenen bir adam ama zor görünüyor bu Fenerbahçe ortasahası ile
Duran toplari da Hasan Ali ve Valbuena paylaşıyor Fenerbahçe'de.0 yorum:

Related Posts with Thumbnails