Gözlemci Raporu * A. Alanyaspor - Kayserispor


Gözlemci : Erdem Ergenç
2015 TFF Süper11 Fantezi Futbol Haftalık Birincilik Ödülü


Bugun iki kötü top oynayan takımın mücadelesi çok kısır geçecek gibi düşünülüyordu. Herkes Sergen Yalçın'ın ilk haftadan biraz etkisi olacağını düşünse de Alanyasporun istatistikleri endişe vericiydi. Kayseri hem kadro hem de yedek kulubesi olarak çok zayıftı.

Maça Alanyaspor çok istekli ve baskılı başladı , Kayserispor ise tam tersi çok kopuk ve organize olmaktan uzaktı. Nitekim ilk yarıdaki oyun farkın habercisiydi fakat ilk yarı olması gereken farkı Cisse engelledi. Kayserispor hiç bir şekilde top tutamadı ve ilerde tek başına kalan Umut Bulut'a pozisyon sağlıcak bir yapıda da değildi. İlk yarıda Efecan ve Baiano ikilisi çok etkiliydi Cisse de pozisyonlara girmesine rağmen bal yapmayan arıydı. İlk yarı bitmeden gelen gol belkide 2. Yarı farklı bir senaryo izlememizi engellemiş olabilir demek isterdim ama Ertuğrul Sağlamın yedek kulubesi zaten böyle bir farklılığı sağlayamazdı.

İkinci yarıya önde olmanın da etkisiyle Alanya daha rahat ve istekli başladı, şeytanın bacağını kıran Cisse'nin de Efecan Baiano ve Djalmaya katılmasıyla fark arttı. Ertuğrul Sağlam sadece izlemekle yetinmek zorundaydı, elinden birşey gelmedi. Sergen Yalçın ise değişikliklerinde bile skoru arttırmak adına yaptı. Maçın kısır geçeceğini düşünen herkesi Alanya fırtınası etkiledi. Alanya rahat ve farklı galibiyet alarak  hem üç puana hem de morale kavuştu. Kayseri için gelecek de karanlığa gömüldü transfer yasağı da bulunan Kayserinin işi iyice zor.

Tüm Duran topları Alanya'da Djalma kullanıyor. Sağ kanattan bir kaç kez Efecan kullandı.
1.Penaltıcının Cisse 2. Penaltıcının Djalma olduğu anlaşıldı.
Kayseri'de duran toplar Mensah tarafından kullanıldı o çıktıkdan sonra Şamil ve Chery topun başına geçti


Maçın skor dakikaları

1.gol Ceyhunun düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Djalmanın gole çevirmesiyle 45+ da geldi
2.gol 59.dakika kazanılan serbest vuruşda djalmanın ortasında kayseri kaleci Lungun büyük hatasından kaynaklandı ve topu önünde bulan Sackeyin şutu Şamilden dönüp Efecanın önünde kaldı . Efecan da güzel bir vuruşla 2. Golü kaydetti.
3.gol Maçın özeti hatta günün en iyilerinin birleşimiyle geldi. Efecan Baianoya aktardı Baianonun ortasını Djalma cisseye aktardı ve Cisse sonunda gole kavuştu.
4.gol oyuna yeni giren Fernandesin asistiyle geldi ve Cisse adına ikinci Alanyanın ise dördüncü golü olarak yazıldı.
5.gol ise bence günün adamı olan Djalmanın asisti ve kısa süre hem asist hemde 5.gole adına yazdıran Fernandesden geldi.

Baiano'nun asisti ve Cisse'ninde 1 golü var sistemiyle kontrol edilip Baianun topla buluşma anı ofsayt olduğu anlaşılarak doğru bir kararla iptal edildi.

Kaçan penaltı : 20. Dakika Efecan düşürüldü . Cisse direğe nişanladı

Maçtaki kartlar
Maçta sadece sarı kartlar çıkarıldı
7.dakika Atilla Turan/Kayseri (haftaya cezalı)
45+ Sapunaru/kayseri
54.Baiano/alanya
58.Kucher/kayseri
64.Mert/kayseri
66.Sackey/alanya
68.Cisse/alanya
83.Varela/kayseri

Oyuncu değişikleri

Alanya
Çıkan - giren
Maniatis-Villafanez 75
Efecan-Fernandes 77
Cisse-Bobo 82

Kayseri
Çıkan - giren
Bilal - Mert 62
Mensah - Kazım 75
Levent - Adem 80


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails