Gözlemci Raporları ve Nostalji

Bu hafta başladığımız Gözlemci Raporları köşesinde rapor yazan tüm FFseverlere teşekkür ediyoruz öncelikle. Hepsi farklı bir tarzda ama gayet bilgilendirici mahiyette yazılar gönderdiler, Biz de ufak tefek imla düzeltmeleri haricinde yazılara hiç müdahale etmedik. Hatta sonradan imla düzeltmelerini de bıraktık :)

Dakika dakika gelişmeler, duran topları kullananlar, maç öncesi-sonrası yaşananlar, o kadar detaylı analizler geldi ki çıtayı gerçekten yukarı koydunuz. Şahsen ben kendim bir maçta gözlemcilik yapmak istiyordum, ama raporların böyle ayrıntılı olduğunu görünce tırstım, bıraktım valla ne yalan söyleyeyim :)

İdolüm Gökhan, Forza Gökhan Tavukçu Style diyorum. : Ömer Ali Şahiner alınmaz, Selçuk İnan bitmiş :) 

Bu arada yeri gelmişken konuyla alakalı bir anımı paylaşmak istiyorum. 2006-2008 yılları , Lig TV fantezi futbol yıllarımız... O zamanlar henüz evlenmemişiz ve ben de kardeşim de baba evinde aynı odada kalıyoruz. Sadece 4 büyüklerin maçlarının canlı yayınladığı zamanlar, Ligtv.com.tr'nin de internetten maç özetlerini yayınlamadığı zamanlar. Anadolu külüplerinin maç özetlerini izleyebilmek için sadece Lig TV'nin haftada 2 kez yayınladığı Haftanın Özetleri programı var ama onun da saati gece 01.45, 02.30 gibi absürd saatler. Bir hafta çok yorgun bir şekilde eve gelmişim. Baktım saat 01.00'e geliyor ama bende de dayanacak mecal kalmamış, gözlerimden uyku akıyor. Bu hafta Sivasspor - Çaykur Rizespor maçına ayrıntılı bir gözlem yazısı yazmış olan kardeşim Bilgin Gürses'e dedim ki : - Olm dayanamayacağım ben yatıyorum, sen şu kalem kağıdı al, özetlerin hepsinden kadro kurarken işimize yarayabilecek notlar çıkar. 

Altlı üstü yatıyoruz ranzada. Ranzanın üst katına çıktım, özetlerin sesleri gelirken uykuya daldım. Sabah kalktım, Bilgin'in tüm özetleri izlediğini biliyorum, sesleri duydum çünkü. içimden : "iyi dedim. Kardeşim, notlar almıştır, şimdi kadro kurarken sürprizler, kimsenin kadrosunda olmayan farklı oyuncular vb çok iyi olur." Bilgisayar başına oturdum kadromu yapmak üzere. Aldım Bilgin'e bıraktığım kağıdı elime, ne yazmış acaba diye okuyorum. Kağıtta tek bir cümle yazıyor :

konya iyidi.

Bütün gece özetleri izleyip de bunu yazmış. Bak "iyiydi" bile değil, "iyidi" :)))
O kağıdı senelerce sakladım, belki babaevine gitsem yine bulurum :)


2 yorum:

Tunç Bozacılar | 26 Kasım 2018 15:21

hahahahhahaha

Tunç Bozacılar | 26 Kasım 2018 15:29

SENE 2007

Engin Gürses : Bilgin interneti aç hemen . Google'a gir ve köfte yaz !
(Şimdi belirtmeliyim ki ; bahsi geçen olayın bulunduğu mekan geniş bir minibüsün içi ve karşı tarafın sesi duyulmadığından Bilgin Gürses'in cevaplarını tahmini yazacağım haberiniz olsun)
Bilgin Gürses : Tamam abi yazdım , birşey çıkmadı .
Engin Gürses : Oğlum Hürriyet'in Kelebek eki her hafta Türkiye'nin en iyi bilmemnelerini yazıyor . Ben okudum geçen gün Trabzon Akçaabat Köftecisini . Yaz köfte , Hürriyet , Kelebek , meşhur ... Bul işte ...
Bilgin Gürses : Yazıyorum abi çıkmıyor .
Engin Gürses : Bilgiiiiiin ! Oğlum tırnak içine al köfte kelimesini sonra da Akçaabat yaz . Bak beni sinir etme .
Bilgin Gürses : Abi Tekirdağ falan çıkıyor .
Engin Gürses : Lan ne Tekirdağ'ı ! Trabzon'dayız köfte yiyeceğiz bul şunu .
Gökhan Tavukçu : Paşa ben telefondan bakayım . G harfi çıkarsa bulurum .
Engin Gürses : Abi yok . Dur . Bulucak şimdi .
Bilgin Gürses : Bulamıyorum abiiiii ... Yok sanırım .
Engin Gürses : Lan Bilgin beni tilt etme oğlum . Bulacaksın . Tilt etme beni tilt etme beni .
Tunç Bozacılar : Koçero tamam çevre esnafa sorarız . Buraların en iyi köftecisi nerededir diye , dert etme ...
Engin Gürses : Yok be abi . Deli oluyorum bu çocuğa , umursammıyor öylesine bakıyordur kesin hatta adım gibi eminim .
Bilgin Gürses : Abi yok ...
Engin Gürses : Oğlum Bilgiiiiiiiiiin ! Var diyorum deli ettin lan beni . Gir Kelebek sayfasına daha yeni okudum diyorum . Var biliyorum . Dördüncü sırada mı neydi hatta . Bul şunu bak beni buralarda tilt ettin ...
Bilgin Gürses : Abi ...
Engin Gürses : Tamam tamam kapat . Bir şeyi bulamadın tamam . Neyi buldun ki zaten . Tamam kapat ***** herif ...
Bilgin Gürses : ...

BU DA 2009'dan ->

http://bffk3.blogspot.com/2009/11/tele-isyan-gurses-forever.html


hahahahahahahhahahahahhaha
hahahhahahha
hahahhahahahhahah
sinirim bozuldu...

ahahahha :))))))))

Related Posts with Thumbnails