Direkten Dönen Toplar Rekor Haftası

Arada kaynamasın, 14.hafta öncesi son gün bile olsa yazmak istedim. Geçtiğimiz 13.hafta bizim de tuttuğumuz ve Fantezi Futbol açısından da önem atfeden bir saha içi istatistikte rekor haftası oldu. Bu haftaya kadar en çok 3.haftada 9 kez meşin yuvarlak direğe nişanlanmıştı. 13.haftada ise tam 11 kez top direkten döndü ve bu alanda liderliği ele geçiren hafta olmuş oldu.


13. Hafta : 11 Direk
12. Hafta : 3 Direk
11. Hafta : 5 Direk
10. Hafta : 4 Direk
9. Hafta : 5 Direk
8. Hafta : 7 Direk
7. Hafta : 8 Direk
6. Hafta : 4 Direk
5. Hafta : 6 Direk
4. Hafta : 3 Direk
3. Hafta : 9 Direk
2. Hafta : 8 Direk
1. Hafta : 5 Direk


Hafta hafta direkten dönen şutları FF İstatistikleri Köşemizin içinde Direkten Dönen Toplar http://fantezifutbolturkiye.blogspot.com/p/direkten-donen-toplar.html
sayfamızda yayınlıyoruz. Sonuçta Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun belirlediği Futbol Oyun Kurallarına göre 12 cm'yi geçemeyecek kalınlıktaki direklere vurmayıp da , 5 cm sağa-sola ya da aşağıya gitse ağlarla buluşaacak ve Fantezi Futbolda gol ya da asist puanı kazandıracak bu toplar, aslında kadro kurma süreçleri için de önemli bir gösterge. Biz de puana dönüşmediği için istatistiksel açıdan değer atfetmeyen tabir-i caizse gaybi bilgi statüsünde kalan bu istatistiğin başka hiç bir yerde, spor mecrasında, sitesinde vb. yayınlanmadığını gördük ve kendimiz tutmaya karar verdik.

Premier Lig'in internet sayfasında Hit Woodwork adıyla direkten dönen topların istatistiğinin tutulduğunu hatırlatayım, bizim TFF sitesinde de bu istatistik tutulsa hoş olurdu açıkçası. Sanki başka istatistikler tutuluyormuş da bu eksik kalmış gibi yapayım :) Premier Lig'de Gol kralı Aguero, direkten dönen toplarda da lider bu arada satır arasında geçeyim, linki burada :
https://www.premierleague.com/stats/top/players/hit_woodwork

13. Haftanın direkten dönen toplarının müsebbiblerini ve direkten dönmese de gol olsa, asisti yapmış olacak olan - grammerde yeni bir fiil çatısı keşfettim :) -  oyuncuları aşağıda maç maç bulabilirsiniz. Zaten en bariz fantezi futbol taktiğidir; önceki hafta kim gol asist yaptıysa bu hafta da form durumunu devam ettireceği umuduyla aynı oyuncuyu kadroya almak, ki biz bunu kolaycılık level'inden ötürü İlkokul 1 diye tabir ediyoruz kendi aramızda muhabbetlerde takılırken aslında ama bendeniz bunu yapmaktan da kendimi alamadığım çok çok zamanlar olmuştur, oluyor, olacak ...

Alın size geçen haftanın direkten dönen topları ve asistleri, 14. hafta kadrosunu yaparken sanki gol olmuşlarcasına, asist kazandırmışlarcasına tercihlerinizde dikkate alınız, hakediyorlar :)
Bu arada Trabzonspor - Fenerbahçe maçında 4 kez top direğe nişanlandı ama bu rakam bu sene ligimizde bir maçta en çok direkten dönen top rekoru değil. 2. Haftadaki Akhisarspor-Çaykur Rizespor maçında tam 5 kez top direkten dönmüştü.


13. Hafta - 11 Direk
Galatasaray - Konyaspor
Ömer Ali Şahiner (Konyaspor)
Asist : Jahovic

Erzurumspor - Antalyaspor (2)
İbrahim Akdağ (Erzurumspor)
Asist : Özer Hurmacı

Erhan Çelenk (Erzurumspor)
Asist : Moussa Kone

Alanyaspor - Kayserispor
Papiss Cisse (Alanyaspor)
Asist : Yok (penaltı)

Ankaragücü - Beşiktaş (2)
Adem Llajiç (Beşiktaş)
Asist : Yok (frikik direk kaleye)

Tiago Pinto (Ankaragücü) kendi kalesine
Asist : Quaresma

Sivasspor - Çaykur Rizespor
Ziya Erdal (Sivasspor) kendi kalesine
Asist : Boldrin (Çaykur Rizespor)

Trabzonspor - Fenerbahçe (4)
Yusuf Yazıcı (Trabzonspor)
Asist : Rodellega

Abdülkadir Ömür (Trabzonspor)
Asist : Perreira

Frey (Fenerbahçe)
Asist : Yok (rakipten geldi)

Slimani (Fenerbahçe)
Asist : Barış Alıcı


0 yorum:

Related Posts with Thumbnails