Kaçan Balık Büyük Olur # 9


Haftanın en büyük kaçan balıkları 15 puana sahip 3 futbolcu oldu. Lakin bunlar arasından özellikle Beto ve Wallace Reis bir adım öne çıkıyorlar. Zira Beşiktaş ile oynayıp bu puanları görebilen ve genelde kimsenin takımında olmayıp gerçek bir kaçan balık hüviyetine sahip olan Göztepe defans oyuncusu ve kalecisine ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Penaltı kurtarıp takımını 1-0 geriye düşmekten kurtarıp, gol atıp takımını 1-0 öne geçiren bu iki adam, gerçek bir alkışı kesinlikle hak ediyorlar. Diagne'ye (2 gol 1 asist) artık alıştık, ligin gol kralı kadrolarımızın da yıldızı. Onun hakkında fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. Bunlarla birlikte kalecilerden başlarsak; bu sene ilk defa süre alıp gol yemeyen Korcan, bu istatistiğin gediklisi (Avrupa'nın en az gol yiyen 3. kalecisi konumunda) Mert ve takımının 5-0 galibiyetinde kalesini gole kapatan Ramazan haftanın kaleci mevkisinin kaçan balıkları oldular. Takımı gol yemeyip, bir de asist yapan 4m. fiyatıyla Berkan Emir UCUZ FUTBOLCULAR listemize pek fiyakalı bir giriş yapmış bulunuyor. Geçen haftanın Eduok ile birlikte kaçan balığı olan Trezeguet bu hafta da yanına ekürisini almış, puana puan demiyor. Şimdi bu bitirim ikilinin yanına Tarkan da geldi. Yok yok mega starımız değil, Kasımpaşalı orta saha oyuncusu. Bunlar dışında Mossoro ve Boldrin de gol atan orta saha oyuncuları bakımından haftanın kaçan balık kontenjanını Göztepeli Jerome, Antalyalı Doukara ve Ankaragücülü Cerci gibi forvetlerle paylaştılar.

Bu haftalık durumlar bu. Bold ile koyulattığım tüm oyunculara bundan sonraki haftalarda dikkat edin. Yoksa bu kaçan balığı nasıl atladık diye kafanızı duvarlara vurursunuz...


Sosyal Lig 2018-2019 9.Hafta

Kaleci
Beto (Göztepe) - 15 puan
Korcan (Ankaragücü) - 10 puan
Ramazan (Kasımpaşa) - 10 puan
Mert Günok (Başakşehir) - 10 puan

Defans
Wallace Reis (Göztepe) - 15 puan
Berkan Emir (Göztepe) - 12 puan

Orta Saha
Trezeguet (Kasımpaşa) - 14 puan
Eduok (Kasımpaşa) - 11 puan
Tarkan (Kasımpaşa) - 11 puan
Mossoro (Başakşehir) - 11 puan
Boldrin (Rize) - 10 puan

Forvet
Diagne (Kasımpaşa) - 15 puan
Jerome (Göztepe) - 9 puan
Doukara (Antalya) - 9 puan
Cerci (Ankaragücü) - 9 puan

3 yorum:

Engin Gürses | 24 Ekim 2018 10:35

diagne mi ????? trezeguet mi ????

tüm Türkiye'nin teki ...

he , format değişti bu sene :)

Engin Gürses | 24 Ekim 2018 10:36

kaçan balık : alex, salah, agureo

hatta yer yer messi

Ali Tarık Ucur | 24 Ekim 2018 12:47

Keşke kullanım oranıyla alakalı gösterebilsek.Premier lig de oyuncu ne kadar alınmış gözüküyor.En az alınıp , en çok puan gösteren olsa daha iyi olur.

Related Posts with Thumbnails