Fantezi Futbolun En Birinci Baş Düşmanı : Takımı Tanımaya Çalışan Teknik Direktör
Resimde Premier Lig'de 10. hafta Brighton deplasmanında Wolverhampton Wanderers takımının ilk 11'ini görüyorsunuz. Bu ilk 11, Wolves'un bu sezon 1. haftadaki Everton maçındaki ilk 11'iyle aynı. Wolves teknik direktörü Nuno Esprito Santo 10 haftadır istikrarlı bir şekilde aynı 11 ile maça başlıyor ve bu alanda Premier Lig rekorunu kırmış durumda. Wolveslu oyuncuları takımlarına almayı tercih eden Premier Lig Fantasy menajerleri için adeta bulunmaz hint kumaşı Esprito Santo. Rotasyon yok, bir önceki haftaki ilk 11 kimse lamba gibi kadrolara alıyorsun, oynamama, ilk 11 sürprizi yok, ohhhh ense :)

Bildiğiniz gibi bizim ligde Esprito Santo'nun tam bir anti-tezi mevcut. Cocu hala takımı tanımaya çalıyor, farklı dizilişler, farklı formasyonlar, farklı taktikler,  denemeler vb. havada uçuyor 9 haftadır. Şahsen ilk 3 hafta Fenerbahçe'den oyuncu tercih ettim hatta kaptan da yaptım. Fakat muhtemel 11lerde yer alan kimi takımıma alsam Cocu ters köşe yapıp oynatmadı ve beni düşük puanlarla başbaşa bıraktı. Sonrasında ben de Cocu'yla inatlaşmayı bıraktım ve takımıma bir daha Fenerbahçeli herhangi bir oyuncu almamaya başladım. Çoğu Fantezi Futbol yarışmacısı da aynı şekilde takımın formsuzluğu ve kötü gidişinin yanında kadronun tahmin edilemezliği söz konusu olduğu için Fenerbahçeli oyunculardan uzak durdu.

Sezon başında Rotasyon kavramıyla alakalı Tunç Bozacılar güzel bir yazı yazmıştı : http://fantezifutbolturkiye.blogspot.com/2018/08/fantezi-futbolun-bas-dusman-rotasyon.html
Yazının başlığı şuydu : Fantezi Futbolun Baş Düşmanı Rotasyon. Rotasyon kavramını bir adım daha ama kötüye doğru ileri götüren bir unsur artık karşımızdaki "case". Yeni göreve başlayan ve takımı tanımaya çalışan Teknik Direktörler.  Rotasyon sonuçta max 1-2-3 oyuncu değişiklik arzediyor, burda ise her hafta harmanlanan bir kadrodan söz ediyoruz. Gerçi bu yeni kavramımızda Cocu kadar bu mesaiyi 10 hafta sürdüren var mıdır onu da bilmiyorum, Bu türde biraz müstesna bir yere sahip oldu Hollandalı.

Aşağıda az önce ilan edilen ve yine sürprizler ihtiva eden Ankaragücü ilk 11'inin de içinde yer aldığı 1. haftadan itibaren sırayla Fenerbahçe'nin ilk 11'ini basit bir tablo haline getirdim. Bu hafta da Elif Elmas, Frey ve Şener'i kesmiş muhterem beyefendi ve şapkadan Oğuz Güçtekin'i çıkarmış. Bu 10 hafta boyunca sadece 1 kere aynı 11'le çıkmış sahaya Cocu. Çaykur Rize maçında bir önceki BJK maçı 11'inin aynısı ile çıkmış, yeşil ile belirttim tabloda. Evet 10 hafta boyunca sadece 1 kez. Şimdi kendisi Fantezi Futbolun En Birinci Baş Düşmanı olmasın da kim olsun ???

     Tablonun büyük hali için üzerine tıklayınız.

2 yorum:

Son FF Bükücü | 28 Ekim 2018 21:52

Bence gol atan oyuncuyu gaza gelip hemen sonraki hafta seçmek konulu bir makale yazın siz Engin Bey :D Uzmanlık alanınız.

Engin Gürses | 28 Ekim 2018 22:14

ilkokul 1 bunun adı ff terminolojisinde :)

Related Posts with Thumbnails