En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ı Belli Oldu !!!
Oscar törenine saatler kalmışken Sivas'ta 22 yaşında genç bir oyuncu, kariyerinin Oscar'ını havaya kaldırdı bu gece. Grosicki'den bahsediyorum tabii ki. Kariyerinin henüz başlarındaki bir ortasaha oyuncusu için hat-trick yapmak pekiala bir Oscar heykelciği kaldırmak olarak tasvir edilebilir. Grosicki, transferinden sonraki Türkiye'deki ilk maçı olan Galatasaray karşılaşmasında böyle bir performansın sinyallerini vermişti. Hemen ertesi hafta Kadrolar postunda da gördük ki fantezi futbolseverler ilk maçındaki bu sinyalleri değerlendirmiş ve takımlarına kendisini dahil etmiş. Bursaspor ve Trabzonspor gibi 2 zorlu rakibe karşı da Grociski kadrolarda yer bulmaya devam etti. Ve bulduğu gollerle kendisine güvenen ffcilerin yüzünü kara çıkarmadı bu Polonyalı.

Bu hafta ise Sivasspor için kendi evinde oynayacağı Manisaspor karşılaşması tam bir hedef maçtı. Sivas sezonun ikinci yarısıyla beraber artık pek kaybedecek bir şeyi kalmamasının da etkisiyle kümede kalma uğruna oldukça atak bir futbol ortaya koymaktaydı. Manisaspor ise belki de Gaziantep ile beraber 2. yarının en çok yükselişteki ekibiydi. Maç bol gol vaad ediyordu. Fantezi Futbolsever açısından Grosicki'yi tam almalık bir haftaydı. Sivasspor için olduğu kadar Grociski için de hedef maçtı bu maç. Fantezi Futbolun en mesut ahval ve şeraitlerinden biri hayata geçti böylece. Formda olan bir futbolcu, çok yüksek oranda kadrolarda tercih edildiği haftada beklentiyi karşılayıp çok yüksek bir puan getirdi. Hatta içimizden "Ah Alex'in Kasımpaşa maçına denk gelmeyecektin ki sana kaptanlık yıldızını verecektik be" diye geçirtti de .

Grosicki muhtemelen kariyerinin ilk hat-trickini yapmıştır değil mi ? Değil lakin. 2008/2009 sezonunda İsviçre'nin Rezerv Liginde Sion forması ile bir hat-trick daha yapmış. Bu akşamki ise kariyerinin 2. hat-tricki. Devamını bekliyoruz inşallah ...

Kariyer İstatistikleri
2010/2011 : (ilk yarı) 6 gol 5 asist
2009/2010 : 7 gol 14 asist
2008/2009 : 7 gol 4 asist
2007/2008 : 6 gol 2 asist
2006/2007 : 2 gol 4 asist


1 yorum:

kuzen larry | 28 Şubat 2011 03:01

anadolu takımları transferi öğrendi artık. cenk tosun, wagner, dany, popov,grosicki, karce, amrabat, kujovic, ziani, simpson, zec, yasin öztekin, holmen, cernat, emenike, miller, enaramo, sestak, sapara bir anda aklıma gelenler.

bunun yanında altyapılar maalesef yerlerde sürünüyor. bu sene türkiyed yetişmiş ve parlayan hiç bir oyuncu hatırlamıyorum. tersine geçen sene parlayanlar da düşüşte. sercan volkan ozan vs.. manisasporun yiğitleri ve kendini geliştiren olcan ı sayabiliriz belki. dikkat edin onun dışında parlayan kim varsa altyapısı yurtdışından. altyapıları futbolcu eskilerinin istihdam yeri olarak görmeyi bırakmadıkça da hiç bir halt olmaz.

Related Posts with Thumbnails