Frikik Golleri RekorlarıGeçtiğimiz hafta frikik golleri konusunda hayli ilginç istatistiklerin olduğu bir haftaydı. Biraz geç kalmış olsam da yazmadan geçmek istemedim. Geçtiğimiz sene frikik gollerinin istatistiklerini hafta hafta tutmuştuk. Ama önceki yılların frikik golleri istatistiklerini bulmanın mümkünatı olduğunu zannetmiyorum. Belki son bir kaç seneninkileri Federasyonun çıkardığı Tam Saha dergisinin sezon sonlarında çıkan Gollerin Röntgeni yazılarında bulmak mümkün olabilir, o kadar. Şimdi geçen haftada atılan frikik golleriyle ilgili bir kaç sorum var size. Her birine büyük ödül konur aslında, cevaplarını bulabilene helal olsun diyorum ...


  • Geçen hafta toplamda 4 tane frikik golü kaydedildi. Aynı hafta içinde atılan frikik golü sayısı olarak bu rakam Türkiye Profesyonel 1.Ligi Tarihinin rekoru mudur ?
  • Gençlerbirliği 13.haftada Cem Can'ın, 14.haftada ise Soner Aydoğdu'nun ayağından 2 tane frikik golü attı. Türkiye 1.Lig Tarihinde üst üste 2 hafta frikik golü kaydetmeyi başaran bir başka takım var mıdır, yoksa Gençlerbirliği bu konuda ilk midir ?
  • Bu hafta frikik golü kaydeden Gençlerbirliği oyuncusu Soner Aydoğdu 1991 doğumlu, henüz 19 yaşında. Türkiye Ligi tarihinde frikik golü kaydeden en genç oyuncu kimdir ? Soner bu konudaki rekoru eline geçirmiş olabilir mi ?
  • Karabükspor - Ankaragücü maçında ağlara gönderilen Birol Hikmet'in 2 ve Sapara'nın 1 frikik golüyle toplamda 3 frikik golü atıldı. Birinci Lig Tarihinde bir maç içinde en çok kaç tane frikikten gol atılmıştır. Bu maçtaki 3 frikik golü rekor olabilir mi ?
  • Birol Hikmet aynı maç içerisinde 2 tane birden frikik golü atmayı başardı. Acaba Birinci Lig tarihinde bunu önceden başarmışbir futbolcu var mıdır ?
Muhtemel Cevaplar

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails