Volkan'a Bırakmazsan Böyle Olur !!!
Volkan'ın penaltı hayali !

Fenerbahçe'nin başarılı kalecisi Volkan Demirel en büyük hayalini açıkladı.
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, en büyük hayalininin kritik maçta kullanacağı bir penaltıyla golü bulmak olduğunu açıkladı. Bu konuda kaptan Alex ile görüşüp onayını aldığını belirten tecrübeli eldiven, “Alex'e Buca maçı öncesi penaltı olursa ben kullanabilir miyim dedim. O da kabul etti. Ancak penaltı olmadı ve 3 bininci golü kaptan attı” dedi.

Fanatik - 25 Kasım 2010 Perşembe


Hafta içinde böyle ilginç bir haber vardı Fanatik'te. Herhangi bir futbolsever açısından sadece ütopik bir haber olarak gözükse de Fantezi Futbolsever açısından ciddiye alınabilecek çok önemli bir haberdi aslında. Ligimizde penaltı kullanan tek bir gözbebeği kalecimiz var. Hatta aslında Fantezi Futbolsever açısından kaleci seçimi genelde Ivankov ve Bursa'nın gol yemesi muhtemel haftalarda da diğerlerinden birisi şeklinde özetlenebilir.

Şimdi eğer bu haber gerçekleşirse gol atması muhtemel kaleci için bir adayımız daha olacak ki bu kaleci seçimindeki bütün normları alt üst edebilir. En azından Volkan'ın rahat maçlarda penaltı kullanma ihtimalinin bulunması bile onun fantezi futbol kadrolarındaki seçim sayısını kat be kat arttıracaktır.

Yine de ben bu haberin muteberliğine tam manasıyla inanamadığım için bir kaç saniyelik kısa bir düşünme aktivitesi Volkan'ı bu haftaki kadrolarıma alma ütopyasını darmadağın ediverdi. İçimden, Volkan bir maçta çıkıp penaltı atıncaya yani bu teori pratiğe dökülüp ilk örneğini gerçekleştirinceye kadar onu penaltı atabilir düşüncesiyle takımıma alma riski benim gibi sürprize oynamayı fazla sevmeyen aşırı sağlamcı bir fantezi futbol yarışmacısı için ancak bir ütopya olarak kalır dedim. Bu minvalde de ben eski gözağrımızdan şaşmayarak en azından mutlak penaltıcı olduğundan emin olduğumuz  Ivankov'umuzu kadroma aldım.

Bu akşam Fenerbahçe maçında penaltı olduğunda ise bir an için nefesimi tuttum. Takımın penaltıcısı Alex oyundan çıkmıştı. Acaba penaltıyı Volkan atarmıydı ??? Gerçekten kimsenin beklemediği, staddaki ve ekran başındaki tüm izleyicileri şoke edecek çok bomba bir şey olurdu bu. Ve eğer penaltıyı da gole çevirirse ben Volkan'ı almayı ütopik bulduğum, böyle bir şeye cesaret edemediğim için bayağı bir hayıflanırdım herhalde ? Fantezi Futbol şimdiye kadar bize bu tarz akla hayale gelmeyecek olayları çok yaşatmış, "almayı düşündüm ama almadım" sendromlarını sayısız kez cezalandırmayı bilmişti. Yine böyle bir ceza mı kesiliyor muydu acaba ?

Topun başına Volkan değil de Niang geldiğinde büyük bir pişmanlıktan beni kurtaracağı için derin bir oh çekiverdim. Penaltıyı Niang'ın kullanacak olması başka bir açıdan da çok çok iyi bir haberdi : Oynadığım 3 Fantezi Futbol kadrosuna da birazdan golü atacak bu şahsiyeti almış olduğum için seviniyordum ki Niang'ın penaltıyı kaçırması bir oldu. "Volkan'a attırmazsan işte böyle olur" diye bağırmışım kaçan penaltının heyecanıyla. Arkadaşlarımın benim bu çıkışıma anlam veremeyen şaşkın bakışlarına maruz kalma ve sonra "Ne Volkan'ı oğlum, hasta mısın sen" safhası var :)

Bir taraftan ankette de saçmalığı tasdiklenmiş Sporx penaltı kaçırmanın cezasının 5 puan olduğu aklıma gelerek Niang'a söverken, öteki taraftan aklımın ucunda şu soru dönüp duruyordu : Acaba maç 3-0 gibi Fenerbahçe'yi skor olarak rahatlatmış bir durumda olsa o topun başına Volkan gelir miydi ?

NOT : Resimdeki görüntünün tam tersinin gerçekleştiğini bir düşünsenize ...

1 yorum:

Engin Gürses | 28 Kasım 2010 09:32

Seço - Gökhan kadrolarınızı yazın görelim yav ...

Related Posts with Thumbnails