Sağ Ayağı Kaşınıyormuş ...
Sağ ayağım kaşınıyor

Sağ ayağıyla, futbol yaşamının ilk ve tek golünü 8 yıl önce Sami Yen'de atan Üzülmez yine iddialı
'O günden beri sağ ayağım bir işe yaramıyor' diyen Kartal'ın kaptanı,'Hangi ayak olursa olsun, yeter ki gol olsun. 2 yıldır gol atamıyorum. G.Saray maçıyla inşallah şansım döner' dedi. Beşiktaş'ın başarılı kaptanı İbrahim Üzülmez, pazar günü Galatasaray'la Ali Sami Yen'de oynayacakları derbinin kendisi için çok farklı bir anlamı olduğunu söyledi. 2002-2003 sezonunda şampiyon olduklarını ve Ali Sami Yen'de Galatasaray'ı yendiklerini hatırlatan İbrahim Üzülmez, 'O maçtaki ilk ve tek golü sağ ayağımla atmıştım. Sağ ayağım o günden beri hiçbir işe yaramıyor. Son 2 yıldır gol bile atamıyorum. Hangi ayağımla olursa olsun Ali Sami Yen'de gol atmak ve Beşiktaş'ın kazanmasına katkıda bulunmak istiyorum' ifadesini kullandı.

Tarihi golü İbo atmıştı
İbrahim Üzülmez, 18 Aralık 2002'de Ali Sami Yen'de attığı golle Beşiktaş'ın sahadan 3 puanla ayrılmasını sağlamıştı. Beşiktaş son 8 yıldır Sami Yen'de, G.Saray'ı yenemiyor.

AKŞAM | SPOR | 26 KASIM 2010, CUMA


Makus bir Fantezi Futbol geleneği sessiz sedasız gerçekleşti bu hafta sonu. Hafta içinde bir futbolcudan iddialı bir açıklama geldi. Duygusal gerekçelere dayandırarak kadro seçimlerini yapan Fantezi Futbolseverler bu açıklamaya asla kayıtsız kalamazlardı - ki kalamadılar da bknz. kardeşimin kadrosu - Kadro seçimlerinde daha çok mantığının sesini dinleyenlerden bile bu gaza getirici açıklama karşısında akıllarında bir acaba soru işaretine düçar olanlar vardır - Bknz. bendeniz geçen sene hiç aklımda yokken sakatlıktan yeni çıkan Sercan'ın golle döneceğim açıklamasına kanmış ve kendisini takımıma aldığım da şurada da dile getirmiş olduğum sonuçla karşılaşmıştım : Bursaspor'un İBB'yi 6-0 yenip neredeyse tüm takımın 8-10 puanın üzerinde bitirdiği maçı Sercan 1 puan ile tamamlamıştı.

El-hasıl bu tip durumlarda genelde hep gerçekleşen hayal kırıklığı hadisesi yine gerçekleşti. Tabii ki İbrahim Üzülmez sağ ayağıyla gol atamadı ama gol atmasını da bir yana bırakın ilk 11 başlamadığı gibi oyuna sonradan bile girmedi, sevenlerine ve takipçilerine bir 0 puan hediye ederken nereden açtın o mübarek ağzını be dedirtmesini bildi. Siz siz olun, hafta içinde atıp tutan oyuncudan mutlaka uzak durun !!!

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails