13.Haftanın Mevkilere Göre Asist ve Gol Dağılımı

TOPLAM GOL : 26


ORTA SAHA.........: 13 ( % 50.0)
FORVET................: 10 ( % 38.5)
DEFANS................: 2 ( % 7.7)
K.K..........................: 1 ( % 3.8)

TOPLAM ASİST : 15

ORTA SAHA...........: 7 ( % 46.7)
FORVET..................: 6 ( % 40.0)
DEFANS..................: 2 ( % 13.3)

SKORA KATKI YAPAN OYUNCU SAYISI
: 28

ORTA SAHA.........: 17 ( % 60.7)
FORVET................: 8 ( % 28.6)
DEFANS................: 3 ( % 10.7)


Bu hafta gol ve skora katkı yapan oyuncu sayısında orta saha oyuncularının bariz bir üstünlüğü varken asist sıralamasında forvet oyuncularıyla neredeyse eşit durumdalar.

Bu durumda 5'li orta sahalar hala en cazip seçenek olarak gözüküyor. Ancak orta saha oyuncularının sayısının forvetlerden çok daha fazla olduğunu da unutmamak gerek. Skora katkı yapacak forvetleri bulmak oyuncu havuzunun orta sahalara göre daha dar olması sebebiyle daha kolay olabilir. - çok da emin değilim:) Defans oyuncuları için skora katkı bakımından ortalama bir haftaydı ancak kendi kalesine atılan her iki golün de onlardan geldiğini belirtmek lazım.

Not : Bu postu yayınladıktan sonra farkettim ki Manisaspor - Bursaspor maçında Ömer Aysan' ın kendi kalesine attığı gol hakem raporunda Turgay Bahadır' a yazılmış. Dolayısıyla Lig Tv de golü Turgay' a vermiş. Bu durum istatistiklerimize de yansıtıldı doğal olarak.

3 yorum:

kuzen larry | 24 Kasım 2010 14:13

Bu hafta gol ve skora katkı yapan oyuncu sayısında orta saha oyuncularının bariz bir üstünlüğü varken asist sıralamasında forvet oyuncularıyla neredeyse eşit durumdalar.

Bu durumda 5 li orta sahalar hala en cazip seçenek olarak gözüküyor. Ancak orta saha oyuncularının sayısının forvetlerden çok daha fazla olduğunu da unutmamak gerek. Skora katkı yapacak forvetleri bulmak oyuncu havuzunun orta sahalara göre daha dar olması sebebiyle daha kolay olabilir.
( çok da emin değilim:) )

Defans oyuncuları için skora katkı bakımından ortalama bir haftaydı ancak kendi kalesine atılan her iki golün de onlardan geldiğini belirtmek lazım.

Bunları postun altına yazsam daha iyiydi sanki..

Engin Gürses | 25 Kasım 2010 01:28

kuzen larry izninle postu şekil yönünden biraz editledim.

yorumdaki yazıyı da posta ekledim.

bu arada yazı güzel olmuş ,

inşallah formatı da bu şekilde yaparız ...

kuzen larry | 25 Kasım 2010 02:49

Bence de böyle daha iyi olmuş. ileride de dilediğin gibi editleyebilirsin.

Bu arada manisa-bursa maçının hakemi ömer aysan' ın kendi kalesine attığı golü turgay' a yazmış, bugün farkettim. dolayısıyla lig tv de turgay a yazmış golü. tff dahil bütün sitelerde kendi kalesine yazıyordu ama hakemin raporu her şeyi değiştirmiş. %10 % 20 de olsa verilebilecek asistleri kontrol etmiştim ama o golün turgay a yazılabileceği hiç aklıma gelmemişti. son duruma göre postu bir de benim editlemem gerekiyor.

Related Posts with Thumbnails