12. Hafta Spor Toto Süper Lig FF TahminleriSürprizlere oldukça açık bir haftaya giriyoruz. Haftanın maçlarına göz ucuyla baktığımızda neredeyse hiçbir maçın favorisi net bir şekilde görülmüyor. Bunda tabii ki büyük takımların bu seneki form durumlarının da büyük etkisi var. Bu kadar zor bir haftada fantezi futbol adına oyuncu seçmek de oldukça güç olacak. Bir de cezalı oyuncuların ve rotasyon yapan teknik adamların fazlalığı dikkate alınırsa kurulacak takımların üzerine bayağa bir düşünmek gerekecek.

Benim tahminime göre bu hafta gol yemeyen takımı bulacak oyuncular sıralamalarda üst sırada yer alacaklar. Birkaç gündür bu konuya kafa patlatmama rağmen bir türlü işin içinden çıkamıyorum. Bu hafta defansta gol yemeyecek takımı bulmak zor olacağından biraz da golcü defans oyuncularına yönelmek, sürpriz oyuncuları aramak faydalı olacaktır. Tüm maçları göz önünde bulundurduğumda, bu hafta gol yememeye en yakın gördüğüm takımlar Kayserispor ve Eskişehirspor. Bu takımları ön plana çıkarırken hem defans oyuncularının durumuna bakarak hem de rakiplerin form durumlarına ve eksik oyuncularına bakarak bir değerlendirme yaptım. Kayserispor savunmasından bahsedince akla gelen ilk isim tabii ki Amisulashvili. Eskişehirspor savunmasına güvenmemin sebebi açıkcası Antalyaspor'da Tita'nın forma giyemeyecek olması. Volkan Yaman ve Saffet Nadareviç tercih edilebilecek oyuncular.

Gol ve asist istatistikleri açısından haftaya damga vurması beklenebilecek oyuncuları değerlendirmek gerekirse; burada da bizi yine zor tercihler bekliyor. Popov, Ceyhun ve Tita gibi yıldız oyuncular bu hafta cezaları nedeniyle forma giyemeyecekler. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe'de de birçok yıldız oyuncu sakat. Bu durumda biraz da form durumlarına bakarak karar vermek en rasyonel seçim olacaktır. Bu açıdan bakınca son haftaların formda isimleri İbrahim Akın ve Pino'ya kadrolarda yer verilebilir. Bunun haricinde Kasımpaşa - Sivasspor'un maçının biraz kör döğüşü şeklinde geçmesini bekliyorum. İki takımdan da çeşitli oyuncular tercih edilebilir. Bu oyuncuların başında Ersen Martin, Yekta, Mehmet Yıldız ve Kamanan'ı sayabiliriz. Bucaspor - Ankaragücü maçı da sürpriz oyuncu bulmak açısından cazip bir maç olarak görünüyor. Bu haftaya damga vurmasını beklediğim oyuncu ise uzun süredir kötü giden ve kupada da Gaziantep BŞB'ye kaybeden Beşiktaş'ın kötü gidişine dur demek isteyecek Quaresma. Kupa maçında iyi bir performans gösteremese de maç kondisyonunu biraz daha artırmış oldu. Bu hafta patlama yapabilir.

Haftanın Yıldız Adayları:
Quaresma (Beşiktaş)
Pino (Galatasaray)
İbrahim Akın (İBB)
Alex (Fenerbahçe)

Haftanın Sürpriz Adayları:
Sercan Kaya (Bucaspor)
Volkan Yaman(Eskişehirspor)
Yekta Kurtuluş (Kasımpaşa)
Kamanan (Sivasspor)

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails