11. Hafta Spor Toto Süper Lig FF Tahminleri
Bu hafta iş yoğunluğundan vakit bulamadığım için maçların detaylı analizini yapamadım maalesef. Ama sitemizin bu bölümünün boş kalmaması adına özet olarak haftanın bir değerlendirmesini yapacağım.

Geçen haftaya oranla maçların zorluk derecesinin biraz daha düşük olduğu bir hafta olacak diye düşünüyorum. Bu sebeple Fantezi Futbol açısından bu hafta çok sürpriz oyuncuların ön plana çıkacağını düşünmüyorum. Savunma oyuncusu tercihi açısından bu hafta ön plana çıkacağını düşündüğüm ekipler Kayserispor, Manisaspor ve Beşiktaş olacak. Bu takımlardan seçilecek savunma oyuncularının fantezi futbolseverlere yüksek puanlar kazandırmasını bekliyorum. Oyuncu tercihi konusunda tabii ki Beşiktaş rotasyon anlamında diğer ekiplere oranla daha riskli olacaktır. Diğer taraftan; Kasımpaşa'nın duran toplardan sayısız gol yediğini düşünürsek tercih edilecek en güvenilir oyuncu İbrahim Toraman olabilir. Kayserispor ve Manisaspor'un daha oturmuş bir defans hattı olduğundan ve sürekli aynı oyuncular oynadığından, bu ekiplerden oyuncu seçme konusunda fazla bir risk olmayacaktır. Konyaspor'un da duran top zaafiyeti düşünüldüğünde; yine tercih edilebilecek bir diğer oyuncu olarak Manisaspor'lu Dixon ön plana çıkıyor. Diğer ekiplerin gol yeme ihtimali biraz daha fazla diye düşünüyorum.

Orta saha ve hücum oyuncusu tercihleri için gollü geçmesi muhtemel maçları tahmin etmek gerekecek. Bu hafta gol ve asist istatistikleri yakalamak açısından ilk tercihim Beşiktaş - Kasımpaşa maçı. Beşiktaş'ın bu karşılaşmadan farklı skorla galip gelerek ayrılmasını bekliyorum. Ancak, tam Avrupa Ligi maçı sonrası olduğundan Schuster'in oyuncu tercihleri sıkıntı yaratabilir. Duran topların maçın sonucunu önemli ölçüde etkileyeceğini düşündüğümden, duran topları kullanan Guti ve oynarsa Tabatha tercih edilebilir. Gol krallığına giden Bobo da yine unutulmaması gereken bir oyuncu. Beşiktaş dışında hücumda etkili olmasını beklediğim ekiplerden birisi Manisaspor. Manisaspor denince de akla gelen ilk isim Makukula. Geçen haftaki kötü performansını bu hafta telafi edecektir diye düşünüyorum. Yine Simpson kadrolarda tercih edilebilir. Fenerbahçe kendi sahasında çok gollü maçlara imza atıyor. Ancak oyuncu tercih etmek için Niang ve Dia'nın sakatlık durumlarını yakından takip etmek gerekecek. Tercih konusunda yine en risksiz oyuncu Alex gibi görünüyor. Kayserispor'dan Zalayeta, Sivasspor'dan Mehmet Yıldız ve Antalyaspor'dan Tita diğer ön plana çıkmasını beklediğim oyuncular.

Herkese bol şans...

Haftanın Yıldız Adayları:
Makukula (Manisaspor)
Alex (Fenerbahçe)
Bobo (Beşiktaş)
Mehmet Yıldız (Sivasspor)

Haftanın Sürpriz Adayları:
Furkan (Kayserispor)
İbrahim Toraman (Beşiktaş)
Dixon (Manisaspor)
Tita (Antalyaspor)

7 yorum:

Engin Gürses | 5 Kasım 2010 15:59

bir yanlışlık olmasın , BJK'nin rakibinden sürpriz isim seçmemişsin :)))

t2 | 5 Kasım 2010 16:39

Yekta'yi aradı gözlerim ;)

kuzen larry | 5 Kasım 2010 18:19

bu hafta kim oynayacak kim oynamayacak diye düşünmekten helak oldum anasını satayım. istikrarlı kadrolara hasret kaldım.

fakoc | 5 Kasım 2010 18:52

Engin ayni yorumu yapmak icin girdim, baktim sen yapmissin.

BJK'nin rakibinden surpriz aradi gozlerimiz :)

Seçkin Köksal | 6 Kasım 2010 00:27

Hanginiz geçen haftaki adsız peki itiraf etsin??

eray | 6 Kasım 2010 17:43

adımı kaybettim hükümsüzdür

eray | 6 Kasım 2010 17:44

buldum

Related Posts with Thumbnails