Yedek Kaleciler Sezonu
Henüz 7. haftadayız ama bu sezon için şimdiden yedek kalecilerin sezonu diyebiliriz. Teknik Direktörlerin Rotasyon kararları, formsuzluklar,sakatlıklar derken bir bakıyoruz ki pek çok takımın kalesini henüz bu sene isimlerini duyduğumuz 2. hatta 3.kaleciler koruyor. Aslında bu durumun biz Fantezi Futbolseverler açısından olumlu bir etkisi söz konusu oluyor. Bu yeni kaleciler fiyat yönünden ucuz oldukları için kadrolarımızdaki bütçe tasarılarının adeta can simidi oluyorlar. Şimdi tek tek yedek kalecilerin kaleyi devraldığı takımlara bir bakalım. (Kalecilerin parantez içi fiyatları Lig Tv  FF'ye göredir.)


Ankaragücü : Takımın birinci kalecisi Senecky (6.00) sezon başından beri sakat ve yerine Özden Öngün (3.00) oynuyor . Bu arada takımın 3.kalecisi Bayram Olgun (1.00) da Senecky gibi sezon başından beri sakat. Özden sakatlansa 4.kaleci Bora Körk (3.00) forma bulacak.

Antalyaspor : Ömer Çatkıç (6.00) sezon başından beri sakat. İlk 2 hafta Polat Keser (1.00) korudu kaleyi. Sonrasında ise Kamerunlu genç kaleci Ndjock Sammy (2.00) transfer edildi. 4 haftadır Sammy, kalede oynuyor.

Beşiktaş : Takımın birinci ve ikinci kalecileri olan Rüştü (11.00) ve Hakan Arıkan'ın (9.00) bir anda sakatlanmasıyla 3.kaleci olarak Denizlispor'dan transfer edilen Cenk Gönen (3.00) kaleye geçmeye başladı. 2, 3 ve 4. haftalarda kalede Cenk vardı. İki haftadır ise Hakan'la rotasyon yapıyorlar.

Bursaspor : Ivankov (8.00) geçen hafta rotasyona takıldı ve Yavuz Özkan (3.00) kaleye geçti. Yarın yine bir rotasyon sonucu Yavuz'un ilk 11 başlaması ihtimaller dahilinde.

Eskişehir : Ivesa (6.00)'nın sakatlanmasıyla 4 haftadır kaleyi Atilla Koca (2.00) koruyor.

Fenerbahçe : Volkan bu sene pek çok kez sakatlandı. Ardından onun yerine 3 maçta oynayan Mert Fehmi Günok (1.00) da karın kasında bir sakatlık yaşamaya başladı. Mert'in oynadığı haftalar bütçeler için bulunmaz fırsattı.Volkan Beşiktaş maçındaki sakatlığının geçirilmesi adına yapılan seferberlik sonuç vermeseydi geçen hafta Fenerbahçe'nin kalesini bir diğer kaleci, transfer sezonunun son günlerinde kadrolarına kattıkları Serkan Kırıntılı (10.00) koruyacaktı. Umarım Serkan Kırıntılı 2.kaleci bayrağını Mert'ten almamıştır. Bu fiyatıyla hiç de cazip durmuyor.

Galatasaray : Cimbom'un kaleci sorunu sakatlıklan ziyade formsuzluk üzerinden ilerledi. Aykut Erçetin (9.00) sezona 1.kaleci olarak başladı ama Avrupa Kupası ve Ligdeki ilk Sivas mağlubiyetlerinde fatıranın kesildiği isimlerden biri oldu. Böylece kale geçen sene Manisaspor'dan olaylı bir şekilde transfer edilen Ufuk Ceylan'a  (7.00) kaldı. Ufuk 2.hafta devraldığı kaleyi bir daha bırakmadı.

Gaziantepspor : Geçen sezon Litvanya Milli Takımının da kalecisi olan Karcemerskas (4.00) devre arasında transfer edilmişti. Ama Mahmut Bezgin'in yüksek performansı ona kaleyi göstermemişti. Karca geçen sezon sadece Gaziantepspor'un ligde iddiasının kalmadığı ve yedeklerle çıktığı son 3 maçta forma giyebildi. Lig Tv bu sene de Mahmut Bezgin'i 1.kaleci olarak görüyordu sanırım ki ona 5.00'lık bir fiyat biçmiş. Hatta ilk hafta pek çok FFsever Gaziantep kalesi için Mahmut'u kadrolarına koymuştu. Ama Karcemerskas ilk haftadan formayı kaptı ve bir daha da sırtından çıkarmadı.

Gençlerbirliği : Serdar Kulbilge bu sezon gerçekten formdaydı ve tüm lig maçlarında Gençlerbirliği kalesini koruyordu. Geçen hafta Ankaragücü maçının 21.dakikasında bir krampon darbesiyle alnı açıldı ve dikiş atıldı. Yerine Özkan Karabulut (1.00) oyuna dahil oldu. Serdar'ın sakatlığı geçmeyince Özkan bu haftada Gençlerbirliği kalesini koruyan isim oldu.

Kasımpaşa : Tolga Özgen (3.00) sezona takımının birinci kalecisi olarak başladı hatta ilk 2 haftada kalesini gole kapattı. Sonrasında ise yaşadığı sakatlık ve Murat Şahin'in (5.00) kaleyi devralarak 4 haftada 14 gol yemesi hadisesi var !!!

Konyaspor : Orkun Uşak (6.00) takımın birinci kalecisi olarak transfer edilmişti. Gökhan Tokgöz (3.00) ilk hafta formayı bir kaptı bir daha da bırakmadı.

Sivasspor : Ramoviç (4.00) 6 haftadır 90 dakika oynuyordu. Bu hafta ise 2.kaleci Akın Vardar (3.00) kaleyi devraldı.

Ekleme :
Bu yazı 7.hafta henüz sona ermeden kaleme alınmıştı. Haftanın son maçlarında 2 yedek kaleci vakası daha yaşandı. Kasımpaşa - Antalya maçında takımın ilk 2 kalecisi Tolga Özgen ve Murat Şahin'in sakatlıklarında 21 yaşındaki genç 3.kaleci Ertaç Özbir (2.00) kaleyi devraldı. SporX ve NTV'nin listesinde Ertaç'ın ismi bulunmuyor. Gaziantep'te 6 haftadır sürekli oynayan kaleci Karcemerskas da bu hafta kaleyi Mahmut'a devretti.

2 yorum:

Futbo.Net | 3 Ekim 2010 20:00

ankaragücü'nde bayram olgun'un 3. kaleci, bora körk'ün 4. kaleci olduğunu kanısına nereden vardınız :)

bayram olgun 1990 doğumlu ve henüz süper ligde forma giymemiş genç bir kaleci. bora körk ise 30 yaşında ve süper ligde 50 civarı maç yapmış bi adam. bora, bayram'ın her açıdan önündedir.

Engin Gürses | 4 Ekim 2010 05:26

kulübe yakın çevrelerden aldığım bilgiye göre :)

Related Posts with Thumbnails