İBB'nin Duran Top Golleri
Geçen sene İBB'nin bir duran toptan gol bulma karakteristiği söz konusuydu. (Duran Toplara Gelesiniz İnşallah) Ne kadar disiplinli, ayağa top yapan, mücadeleci bir takım olsa da gol planının sadece duran toplara yönelik olması ve sonrasında bu bulduğu golün üzerine yatarak tamamladığı 90 dakikalar kimi futbolseverlere oldukça sıkıcı gelmekteydi.

Bu sezon başladığında ise bu senaryo değişmişe benziyordu. İlk hafta Kayseri'ye karşı gol bulamamışlar ama 2. haftada Beşiktaş'a karşı bulduğu gollerin ikisi de duran toptan gelmemişti.Keza 3.hafta Kasımpaşa'ya attığı 3 golün de hiç biri duran top golü değildi. Demek bu sene Abdullah Avcı bu duran top sistemini bıraktı diyorduk ki bir anda 4. haftadan itibaren eski alışkanlıkları hortladı yine. İBB 4.haftadan beri attığı tüm golleri duran toplardan buldu. Buna bu hafta içindeki kupa maçında attıkları gol de dahil. Eskiden kornerden de olabilirdi bu duran top golleri. Şimdi ise tek tipe indirmiş durumdalar. Tüm gollerini sadece frikik organizasyonundan buluyorlar.


4.hafta : Gökhan Süzen doğrudan frikik golü
5.hafta : İbrahim Akın frikik asisti, Herve Tum gol
6.hafta : Gökhan Süzen frikik asisti, Herve Tum gol
7.hafta : Bursaspor ile 0-0 kaldı
8.hafta : Eskişehir'e 1-0 yenildi
9.hafta : Gökhan Süzen frikikten ortaladı, Metin Depe direk, Tevfik Köse gol
Ziraat Türkiye Kupası Play Off : Gökhan Süzen frikik asisti, Zeki gol

4 yorum:

eray | 31 Ekim 2010 17:21

ağzından yel alsın... en azından bu haftalık...

eray | 31 Ekim 2010 17:21

ağzından yel alsın... en azından bu haftalık...

Engin Gürses | 31 Ekim 2010 17:47

evet bu hafta boş geçsinler ...

eray | 1 Kasım 2010 14:40

şu sıkıcı maçı 70.dk ya kadar sabredip seyrettim... mutfaktan yemek hazır sesi geldiğinde gittim yemeğimi yedim döndüğümde dramımı gördüm...kaşla göz arası 0-2...

bu oyun insanı mutsuz ediyor...

Related Posts with Thumbnails