Vodafone, Fantezi Futbol İşine El Attı !!!
Bir kaç saat önce NTV Fantezi Futbol sayfasında bir hareketlilik gözlemledim. Sayfanın yan tarafından Playstation 3 ve I-Pad görselleri taşıyordu : Vodafone ile her hafta Playstation 3, sezon sonunda I-Pad kazan.

NTV'nin ödülleri henüz belli değildi ve belirlenen bu ödüller gerçekten cezbedici duruyordu. Ama Vodafoneluysan mesaj at, fark yarat falan bir bit yeniği geliyordu galiba...
Sonra üst taraftaki sekmelere bir baktım ki VODAFONE isminde bir sekme eklenmiş. Bu sekmede, "ayrıntılı bilgiler vodafone.com.tr'dedir" ibaresiyle (siteye baktım henüz konuyla alakalı bir şey yok) promosyonun şartları anlatılıyordu. Evet bu bir promosyondu. Eğer Vodafone hattına sahipseniz 1235'e bir mesaj atıyorsunuz ve sayfada belirlenen 11 futbolcudan 2 tanesini 0,80'er TL karşılığı satın alıyorsunuz. Bu futbolcular bedelleri size verilen 100.00 lik haftalık bütçeden düşmeden ücretsiz olarak size geliyor.


İlk bakışta kulağa çok hoş geliyor. İlginç bir uygulama düşünülmüş, Belli ki Fantezi Futbolla yakından alakalı olan birinin imzası var bu işte. Fantezi Futbol'a olan ilginin artması adına da sevindirici bir kampanya. Ama biraz düşününce sevdamızın bir promosyona alet olması biraz dokunuyor insana. Tabii bir de yarışmanın ruhuna ters bir durum söz konusu. Bunu ayrıca bir Vodafone Fantezi Futbol Ligi yapıp sadece Vodafone'u olanların oynayabileceği bir uygulama olarak yapsalar iyi. Fakat halihazırda devam eden bir lige eklemlemeye çalışınca Eşitlik ilkesine aykırı bir durum ortaya çıkıyor.

Vodafone'u olan ve her hafta bu promosyona verecek 1,60 TLsi olanlara açıkça bir avantaj sağlıyor bu kampanya. Bir bakıma diyor ki Herkesle Eşit Şartlarda oynamak istiyorsan ya yeni bir Vodafone hat al ya da hattını Vodafone'a geçir. Ben bir an için Vodafone'a geçsem mi diye düşünmedim değil. Avea'da olan tarifemin muadili var mı diye bakacağım birazdan sitelerinden. Ama benim gibi çok kişi olacağını da zannetmiyorum. Fantezi Futbol için hat mı değiştirilir yav ??? Git vodafone hattı olan bir arkadaşını bul, ondan at mesajı ...


Şartları hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip oluruz 2-3 gün içinde ama şimdilik ben bu pazarlama stratejisinden hoşlanmadım ...

NOT : Bu hafta belirlemiş oldukları satın alınabilecek 11 oyuncudan ikisi sakat (Arda Turan, Cangele) biri de cezalı (Sedat Bayrak). Bu 11 oyuncu hangi kriterlere göre seçilecek, acaba her hafta değişecek mi onu da bilmiyoruz tabii şu an için.

4 yorum:

makinist | 22 Eylül 2010 14:07

kesinlikle katılıyorum sana. işi ticarete doktuler. bunca zamandır odullerı acıklamamalarından bellıydı bı bıt yenıgı oldugu. ntv ye hıc yakısmadı. bır de hedıye dagıtımına aralık 2 den sonra baslayacaklarmıs. cok kotu bır durum. ılk yarıyı bıtıtrseydınız bari. vodafone iyice gozumden dustu. 30 bin oyuncu sayısını gorunce agızlarının suyu aktı heralde. ntv 3-5 hedıye ıcın sponsora tenezzul etmemelıydı...

kuzen larry | 22 Eylül 2010 14:17

tek kelimeyle saçmalık!

kuzen larry | 22 Eylül 2010 14:19

bunlarla uğraşacaklarına önce adam gibi puanlama yapsınlar. iki asist işlemekten aciz adamlar.

t2 | 22 Eylül 2010 16:20

İlginç bir uygulama , lakin kesinlikle adaletsiz. Nasıl yani sevdamızın basarı kıstası 1.60 lira mı? Benim vodafone'um yok olanlardan eksik mı kalacam ? Neden 5. Hafta peki ve neden Aralıktan sonra?

Nerden baksan kötü nerden tutsan elinde kalan saçma bir uygulama. ''Endüstriyel fantezi futbola karsı olmak'' kavramı oluşacak artık. Saka gibi!!!

Related Posts with Thumbnails