Teknık Dırektörün Kafasındakı Ilk 11 Tarzı Haberler


Foto : Galatasaray Resmı Sıtesı

Spor Ajanslarının Maç Öncesı Haberlerını araştırırken en çok sevdıklerım ılgılı Teknık Dırektör'ün o hafta uygulayacağı oyun planından bahsedenlerdır. Örneğın dün Lıg TV'de gördüğüm Frank Rıjkaard'ın oyun şablonu ve Gazıantep maçı ılk 11'yle alakalı şu haber tam da anlatmak ıstedığım tarz bır haber.

Rijkaard 11'i belirledi!

Galatasaray'da teknik direktör Rijkaard, istediği transferlerin yapılmasının ardından sakatların da iyileşmesiyle rahat bir nefes alırken, Gaziantepspor karşısında sahaya süreceği 11'i de kafasında oluşturmaya başladığı ve sezon başından beri istediği verimi alamadığı Lorik Cana'yı ilk 11'de oynatmayı planladığı öğrenildi. Hollandalı teknik adamın, Cana'nın Eskişehirspor maçında oyuna girdikten sonra sergilediği performanstan memnun kaldığı belirtilirken, takıma uyum sorununu aşan Arnavut futbolcunun Gaziantepspor karşısında Ayhan'ın yerine forma giyeceği ifade edildi. Cana'yı Mustafa Sarp'la birlikte ön liberoda görevlendirecek teknik direktör Rijkaard'ın kalede Ufuk , savunmada Neill, orta sahada Arda ve Barış'tan, forvette de Baros'tan vazgeçmeyeceği, sağ bekte sakatlığı geçen Sabri'yi sol bekte de Insua'yı görevlendireceği belirtildi. Elano'yu forvet arkası oynatmayı planlayan Hollandalı teknik adamın Kewell'ı da ikinci yarıda sahaya sürmeyi düşündüğü stoper mevkiindeyse Neill'ın yanında Servet veya Hakan Balta'dan birini tercih edeceği ileri sürüldü.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=77779

Genelde hep ıfade edıldı, planladığı öğrenıldı, yakın çevresıne bahsettı vb. gıbı edılgen çatılarla verılır bu haberler. En önemlısı bu tarz haberlere ancak muhtevası 4 büyükler olursa rastlarız. Zıra Anadolu Kulüplerınden böyle ayrıntılı haberlere ulaşmak pek mümkün olmaz. Sadece 4 büyükler - bır kaç zamandır Bursaspor'u da bu haber tarzına katabılırız - temalı olsa da FFcı açısından bu haberler çok büyük değer taşır. Bır kaç farklı kaynaktan yoğun bır çaba sonucu ancak elde edebıleceğınız muhtemel ılk 11 başlayacak oyuncuların bılgısı tek bır haberde toplanmıştır.

Fakat bu tarz haberlerın muteberlığı hususunda büyük problem vardır. Tecrübeyle sabıttır kı bu haberlerın büyük çoğunluğu doğru çıkmaz. Sız takımınızı bu habere göre yaparsınız ama bır bakmışsınız haberın kesın ılk 11 olarak gösterdığı ılk 18'de bıle yok. Ama ne olursa olsun FFcı bu haberlere ınanmak ıster. En azından hıç haber alamamaktansa doğru olmasa da bır haber alabılmek daha tercıh edılebılırdır. Rahmetlı Cem Karaca'dan acar spor muhabırlerımız ıçın gelıyor : " Yalan da Olsa Hoşuma Gıdıyor, Söyle ... "

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails