Sezonun İlk Asist Hat-TrickiResim : Reuters

Fantezi Futbolun en sevdiğim istatistiğidir Asist Hat-Tricki. Muhtemelen bunda spor medyasında tutulmayan bir istatistik olmasının da etkisi çoktur. Zaten sezon boyunca ancak 1 ya da 2 kez gerçekleşen, eşine az rastlanır bir istatistik. Ligimizde son 3 sezonda 7 kez gerçekleşmiş sadece (istatistiği bu yazıda)

Bu sene henüz yaşamadık asist hat-tricki. Ama bizim çocuklardan diyebileceğimiz hatta er ya da geç Türkiye'nin yolunu tutup FF Kahramanı olacağından ötürü Muhtemel FF Kahramanımız Nuri Şahin dün gece bu istatistiği hayata geçirdi. Takımı Borussia Dortmund'un Kaiserslautern'i 5-0 mağlup ettiği karşılaşmada 3 golün asistini yapıp geceye damgasını vurdu.

İlk 5 haftada 7 kez asist hat-tricke bayağı bir yaklaştık ama duble asistte kaldık. Bunların listesi hemen aşağıda. Okan Alkan'ın Manisaspor maçında Alex'e yaptığı ilk asist ne Lig TV ne de NTV tarafından kabul edilmemiş olsa da spor medyamızda maç haberlerinin hepsinde asist olarak yazıldığından ötürü genel mutabakat ilkesine uyarak listeye dahil ettim.


2010/2011 Sezonu Asist Dubleleri

Tabata : (4. Hafta) Beşiktaş - Ankaragücü : 4-0
Colman : (4.Hafta) Trabzonspor - Sivasspor : 6-1
Hakan Aslantaş : (3.Hafta) Gaziantep - Konya : 2-2
Okan Alkan : (3. Hafta) Fenerbahçe - Manisaspor : 4-2
Ceyhun Eriş : (1.Hafta) Sivasspor - Galatasaray : 2-1
Cernat : (1. Hafta) Karabükspor - Manisaspor : 2-1
Mehmet Topuz : (1. Hafta) Fenerbahçe - Antalyaspor : 4-0


Bu arada yeri gelmişken Nuri'den bahsedeyim. Son günlerde onunla ilgili haberlere sıkça rastlıyoruz spor haberlerinde. Bunun sebebi tabii ki de bu sezon oynadığı maçlarda hep takımına gol ya da asistleriyle katkıda bulunuyor oluşu. Oysa ki son 2 sezondur nispeten formsuzdu dolayısıyla onunla alakalı haber de pek çıkmıyordu medyamızda. Bu sezona ise oldukça iyi bir başlangıç yaptı, son çıktığı 5 maçta da gol ya da asist üretmeyi başardı. Almanya'daki FFci dostlarımıza akıl vermek bize düşmez tabii ...


SV Wacker Burghausen 0-3 Borussia Dortmund   1 asist
Borussia Dortmund 2-0 VfL Wolfsburg   1 gol
Karpaty Lviv 3-4 Borussia Dortmund   1 gol
FC Schalke 1-3 Borussia Dortmund   1 asist
Borussia Dortmund 5-0 1.FC Kaiserslautern   3 asist

http://m.transfermarkt.de/en/nuri-sahin/leistungsdaten/spieler_31095.html


Further Reading :
Asist Four-Trick
Yine Yeni Yeniden

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails