MLKP'den Rahatlatan Açıklama
Dün geceki Şampiyonlar Ligi maçında sakatlanarak oyunu terketmek zorunda kalan Ivan Ergiç'in sakatlığı hakkındaki son durum, acil toplanan MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) tarafından geceyarısı yayınlanan bir bildiriyle kamuoyuyla paylaşıldı.

MLKP Eş Başkanı Şirvan Hederyan tarafından duyurulan bildiride Ivan Ergiç'e öncelikle teşekkür edildi. Bilindiği gibi Ivan Ergiç Bursaspor'a transferi sonrası Türkiye topraklarına adım atar atmaz havalanında yeri öptükten hemen sonra Marksist olduğunu açıklamıştı. 32 takımlı Şampiyonlar Ligi'nde forma reklamı olmayan tek takım olan Bursaspor'un bu kararı almasında partilerine üye olan Ivan Ergiç'in kulüp yöneticilerine yoğun telkinlerinin ve haklı davasındaki sonuna kadar mücadelesinin etkin rolü olduğunu bildiren Hederyan, bizi gururlandıran yoldaşımızın sakatlığı hakkındaki son durumu kendilerinin bildirmesinin de bir vefa göstergesi olarak algılanması gerektiğini vurguladı.

Hederyan sözlerine şöyle devam etti : "Bursaspor Kulübü forma reklamı olmaksızın çıktığı Nottingham Forest Şampiyonlar Ligi maçında bu kapitalist endüstriyel futbol düzeni içerisinde yer almayarak emeğin sömürülmesinin tipik bir örneği olan UEFA kurumuna en güzel cevabı vermiştir. Unutulmamalıdır ki devrim hayatın her alanında başlamalıdır ve bunun en önemli yapı taşlarından biri spordur, futboldur. Futbolcu Kardeşimize gelince; sol iç yan fibula kemiğinde bir zedelenme var ama korkulacak bir şey yok, haftasonundaki İBB maçında takımındaki yerini alabilecek hatta rotasyona bile takılmayacak diye ümit ediyoruz. Kendisinden bu maçta asist ya da asistler bekliyoruz ..."

Toplantının sonunda Bursaspor'un dünkü mücadelesinin Nothingham Forest'a karşı değil Glasgow Rangers'a karşı olduğu düzeltmesini yapan basın muhabirini ise Hederyan "Futbol Kitlelerin Afyonudur" diyerek sert bir dille uyardı.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails