Kaçan Hat-Trickler ...


Tam bir kaçan hat-trickler haftası yaşıyoruz. Bobo'nun hat-tricki direkten döndü önce cumartesi akşamı. Maçı çoğumuz izlememiş olsak da Necati'nin de 2 golde kaldığını öğrendik sonrasında. Pazar günü için ise herkesin göreceli olarak verdiği Evet/Hayır oyu ile paralel olarak Bayram/Referandum/Basketbol üçlü bayramı gerçekleşmedi. Dün gece de 2 hat-trick birden kaçtı. Yattara 2. golü Sivas ağlarına bıraktığında henüz dakikalar 34'ü gösteriyordu. Bu dakikadan sonra da pek çok net fırsat yakaladı Gineli ama 3.golü atmak için çok da çaba göstermedi. SporX'in hat-trick yapana bonus puan ödülünü belli ki bilmiyordu. Hele SporX'te benim kaptanım olduğunu hiç bilmiyordu muhtemelen !!!

Boş kaleye kaçırdığı bir pozisyon sonrasında çok sevdiğim üzere hemen kaçırdığım puanları hesaplamalara başladım. 5 puan ortasaha gol puanı artı 5 puan hat-trick bonusu, eder 10. Ve kaptan olduğu için bunu 2 ile çarpınca puan kaybının astronomik olduğunu görüyoruz. Yattara kaçırdığı o golle benim gibi Sporx'te kendisini kaptan seçenlere 20 puana mal olmuş. 20 puan yav, 20 !!!

Sonrasında geç gerçekleşmiş de olsa Teofilo'nun hat-trick girişimi geldi. Teo 2.golü attıktan sonra hat-trick yapabilmek için önünde 15 dakikası vardı. Uygun pozisyonları da buldu aslında ama belli ki bu hafta bu bonus kimseye nasip olmayacaktı. Kendi kadromda haftanın hat-tricki kaçıran 4 oyuncusundan 3'ü (Bobo, Yattara(c), Teofilo) bulununca böyle kadercilik yapası geliyor insanın ...

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails