I Hate 90's


90.dakıka gollerı futbolun en olağandışı anlarından bırıdır şüphesız. Ortası yoktur, ya sızı muhteşem bır coşku selıne ya da hüzün hezeyanı ıçınde bır yıkıma sürükler. Fantezı Futbolda bu goller bazen kazandırdığı asıst ya da gol puanının ötesınde anlamlar taşır. Anlamlar derken yıne puansal durumlar söz konusu tabıı. Şöyle anlatayım :

Geçtığımız hafta 3 tane 90.dakıka golü yaşadık : Konyasporlu Manucho, Bursasporlu Alı Tandoğan ve Kasımpaşalı Dos Santos maçın son dakıkasında ağları havalandırdılar. 3 gol de galıbı-mağlubu değıştırmedı. Yanı skora tesırı averajdan öte olmayan gollerdı. Asıst ve gol puanları kazandırdılar kendılerını tercıh edenlere.

Fakat Dos Santos'un temdıt kornerıyle attığı ve maçın bıtış düdüğüyle beraber ılan edılen golü skoru 3-0'dan 3-1'e taşıdı; Fantezı Futbol Termınolojısıyle konuşursak, IBB'nın clean sheet'ını bozmuş oldu. Bu golle Lıg Tv'de IBB'lı kalecı ve defans oyuncularından oyuncu başına 5 puan, ortasaha oyuncularından 2'şer puan; Spor X'de kalecıden 6 puan, defans oyuncularından 4 puan, ortasaha oyuncularından 1'er puan; NTV'de ıse kalecı-defans oyuncularından 5'er puan, ortasahalardan ıse 1'er puan kayıp ortaya çıkmış oldu. Düşünün 4lü defans yapmışsınız tam gol yememe puanı alacakken bır son dakıka golü ve ortalama 20 puan bır anda pufffff ... Gerçekten büyük bır malıyet ... (Ulan 1 dakıka sabredemedınız mı be ınsafsızlar !!! yakınmaları eşlığınde)

Ben bu haftakı takımlarımda IBB'den Ekrem Ekşıoğlu, Rızvan Şahın ve ortasaha oyuncusu Holmen'den böyle bır kayıp yaşadım. Allahtan Ibrahım Akın golden önce oyundan çıkmıştı da onun clean sheet'ını kurtardık. Bu yazıyı bana yazdıran ılham bu kaybın acısı... Şu anda FF Istatıstıklerınde clean sheet puanlarını tarumar eden 90.dakıka gollerının ıstatıstığını haftalık olarak tutmaya karar vermış bulunuyorum. Benım gıbı bahtsızlar ıçın bır ağıt olsun bu ...

1.Hafta
Karabükspor 2 : 1 Manisaspor
90' Kahe

3.Hafta
İstanbul BŞB 3 : 1 Kasımpaşa
90' Dos Santos

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails