Hat-Trickler, Hat-Trick Yaptı !!!Kasımpaşa maçından önce yorumlara yazmıştım. Alex de hat-trick yapacak ve Baros ve Simpson ile beraber haftanın 3.hat-trickine imza atacak diye. Kadromda Alex'in bulunmasından ötürü bir arzuhaldi bu. Ama Alex yerine Niang yaptı hat-tricki ve Hat-Trickler Hat-Trick yapmış oldu böylece. Geçen sene tüm sezon boyunca sadece 2 hat-trick olmuştu. (Egemen İBB-Trabzonspor 1-6 ve Baros Galatasaray-Diyarbakır 3-1) Bu sene ise daha 6.haftadayız ve aynı haftada 3 tane birden şahit olduk. Daha doğrusu yüklemi şöyle değiştireyim : gün yüzüyle gördük. Sanırım bu şekilde aynı haftada 3 hat-trick Türkiye Lig Tarihinde ilk defa gerçekleşiyordur. Hafta içinde bununla alakalı haberlere rastlarız belki spor medyamızda.
(Edit : Yazarımız T2'nin telefonla uyarısı geldi : Bırakın aynı haftayı, aynı maçta 3 hat-trick var : Metin-Ali-Feyyaz Beşiktaş Adana Demirspor : 10-0. Nasıl aklıma gelmedi bu ...)

Bu arada önceki yılların hat-trick istatistiklerine ulaşmaya çalıştım internet üzerinden. Bayağı da uğraştım mevzuyla ama muvaffak olamadım. Sanırım hiç bir yerde tutulmuyor bu istatistik. Tam Saha Dergisinde Sezonun Gol Röntgeni başlıklı yazılar oluyordu. Bu yazılarda da yer verilmemiş hat-trick istatistiklerine. İnşallah bu sezondan itibaren biz FF Türkiye Ekibi olarak tutmaya başlıyoruz bu istatistiği. Söylemeden geçmeyeyim güzel haberler de vardı ama medyamızda konuyla alakalı. Baros'un Türkiye'ye geleli beri 4. hat-tricki yaptığı haberi ve bu hafta yaptığı hat-trickin kafa-sağ ayak-sol ayaktan müteşekkil "gerçek hat-trick" olduğu haberi.

Transfermarkt sitesine göre bu hat-trick Milan Baros'un kariyerindeki 6.hat-trick olmuş. Türkiye'de yaptıklarından başka 2004 yılında Liverpool formasıyla  yaptığı ve San Marino'ya karşı attığı 4 gol var (buna poker demeliyiz aslında) Niang ise bu seneneki 2.hat-trickine imza attı. İlkini bir kaç hafta evvel Afrika Elemelerinde Kongo'ya karşı Senegal forması altında yapmıştı. Aslında Türkiye'ye geldiği 2.haftada Manisaspor maçında hat-tricki kıl payı kaçırmış pek çok fırsat gelmiş olsa da 2 golde kalmıştı. Muhtemelen Fenerbahçe'nin kolay rakiplere karşı oynadığı haftalarda bir kaç hat-trick daha görebiliriz Niang'dan. Kariyerine baktığımızda ise bu seneki bu 2 hat-trickinden başka sadece 1 kez daha bu üçlemeyi başarmış olduğunu görüyoruz. O da geçen sene Olimpik Marsilya forması altında olmuş. Simpson ise sizin de tahmin edeceğiniz üzere kariyerinde ilk kez bir hat-trick sevinci yaşıyor.

SporX'in hat-trick yapana +5 puan bonus ödülü bu hat-trickleri daha da zevkli hale getirdi. 2 hafta evvel 4 futbolcu birden 2 golde kalmış ve hat-trickler kaçmıştı. Bu hafta ise 15 ek puan çıktı karşımıza. 3 hat-tricki birden bulan ihya oldu. Merak ediyorum acaba var mı 3'ünü birden kadrosuna dahil etmiş olan. Varsa yorumlara yazsın da biz de saygılarımızı sunalım. Son olarak postu bu haftaya kadar 2 golde kalıp da hat-tricki kaçırmış olan oyuncuların listesiyle bitireyim :

1.Hafta
Teofilo Ankaragücü 0 : 2 Trabzonspor
Semih Şentürk Fenerbahçe 4 : 0 Antalyaspor

2.Hafta
Ivan Ergiç Galatasaray 0 : 2 Bursaspor

3.Hafta
Nobre Karabükspor 1 : 4 Beşiktaş
Niang Fenerbahçe 4 : 2 Manisaspor

4.Hafta
Bobo Beşiktaş 4 : 0 Ankaragücü
Necati Ateş Manisaspor 1 : 2 Antalyaspor
Yattara Trabzonspor 6 : 1 Sivasspor
Teofilo Trabzonspor 6 : 1 Sivasspor

5.Hafta

Makukula Trabzonspor 1 : 3 Manisaspor
Emenike Karabükspor 3 : 0 Gençlerbirliği

6 yorum:

Engin Gürses | 28 Eylül 2010 10:55

sporx te sonuçlar açıklanmış.
millet astronomik puanlar almış. ben 105 puan aldığım halde Türkiye 6.liğinden 16.lığa gerilemişim.

haftanın birincisi tam 160 puan almış. ve kadrosunda simpson, baros,niang var. Niang kaptan üstelik. Alex ve Cernat da cabası ...

Engin Gürses | 28 Eylül 2010 10:57

fantezi futbol türkiye ligimizde ise haftanın birincisi 117 puanla FENERBAHÇE X olmuş.

ve üstelik bu arkadaşımız bu hafta kadrosunu güncellemeden, geçen haftalardaki kadrosunu unutarak bu başarıya ulaşmış !!!

Engin Gürses | 28 Eylül 2010 10:58

Niangın asisti verilmiş bu arada hem sporx-lig tv hem de ntv de ...

Engin Gürses | 28 Eylül 2010 11:52

Haftanın 160 puanlı birincisinde Bobo da var. onu unutmuşum bak ...

Engin Gürses | 29 Eylül 2010 14:29

bu arada çok ilginç Fenerbahçe'nin sezon başında almak için çok uğraştığı Krasiç de bu hafta hat-trcik yaptı. yerine aldıkları Niang da ...

t2 | 30 Eylül 2010 00:11

alamadıkları asomoah gyan ise kadroya giremiyor sunderland'de!

Related Posts with Thumbnails