Eyvah, Adamım İlk 11 Değil !!!
Fantezi Futbolda pek tabii insanın moralini bozan olaylar meydana gelebiliyor, sarı - kırmızı kartlar, penaltı kaçırma, kaptanınızın hiç bir şey yapamaması gibi. Ama bunlar içerisinde bir tanesi var ki insanın bütün şevkini kırıyor, bütün hevesini uçup götürüyor. Tüm heyecanınızla maçın başına - TV ya da radyo hatta maçkolik, live score hiç farketmez - oturup adamınızın yüksek puanlar almasını beklerken açıklanan ilk 11'de kadronuzdaki oyuncuyu göremiyorsunuz. Tam bir yıkım ... Sonra ne maç izleyesi kalıyor insanın ne başka bir şey ...

Bu sendrom bu sene ilk haftadan beri sürekli tekrar ediyor ve işin kötüsü her hafta büyüyerek tekrar ediyor. Rotasyon, sürpriz sakatlıklar, cuma-pazartesi uzun maç maratonunda mecburen bilgiye ulaşma anlarının güncelleme sonrasına sarkması gibi faktörler bu sendromu tetikliyor. Sporx ve NTV'de olmasa da Lig TV'deki 60 Dakika Kuralı var bir de. İlk 11 başlayıp da 60.dakikayı göremeden oyundan çıkan futbolcular da ayrı bir üzüntü vesilesi oluşturuyorlar.

Her sene bu tip hüzünler yaşıyorduk ama bu sene tam anlamıyla bu sendrom tavan yapmış durumda. Bunun en büyük müsebbibi de Federasyon'un 6+2+2 Kuralı. Yabancı sayılarının artmasıyla kadrolar oldukça geniş ve alternatifli hale geldi. Özellikle 4 Büyükler artı Bursaspor'da her mevkinin en az 2 alternatifi var. Bu da Teknik Direktörlere rotasyon için bol seçenek sağlıyor ama olan Fantezi Futbolseverlere oluyor.

Örneğin Geçen hafta normal şartlar altında ilk 11 beklenen ama değil ilk 11 olmayı, ilk 18'e bile alınmayan pek çok oyuncu vardı. Ve bu oyuncular fikstür itibariyle haftanın FF Kadrolarında en çok tercih edilen oyunculardı. Bir çırpıda aklıma gelenler : Ömer Erdoğan, Volkan Demirel,  Andre Santos, Hakan Aslantaş, Mehmet Eren, Tabata, Zapotocny, İbrahim Üzülmez, Oktay Delibalta, Şahin Aygüneş, Simpson, Cale, Ceyhun, Alanzinho. (Alex, Insua, Elano, Hamza Çakır, Yobo gibi isimler de 60.dakikayı göremeden terk-i diyar eylediler)

İlk 4 hafta boyunca 60 dakika oynayamayan oyuncularımı çıkarayım dedim ben de bu vesileyle. Bu haftaya yönelik ise tamamen risksiz tercihler yapmaya çalıştım, Ama bakalım yine son dakika sürprizleri ortaya çıkıp, filmin afişinde olduğu gibi 11'e 10 kala durumu olacak mı ?


1.Hafta
Hiç Oynamayanlar : -
İlk 11 Başlamayıp Sonradan Oyuna Girenler : Cesar Souza, Battalla
60'dan Önce Oyundan Çıkanlar :

2. Hafta
Hiç Oynamayanlar : Zapotocny, Bobo
İlk 11 Başlamayıp Sonradan Oyuna Girenler : Guti
60'dan Önce Oyundan Çıkanlar : Cernat

3.Hafta
Hiç Oynamayanlar : Andre Santos, Teofilo, Jorginho
İlk 11 Başlamayıp Sonradan Oyuna Girenler : Sercan Kaya
60'dan Önce Oyundan Çıkanlar : Colman

4.Hafta
Hiç Oynamayanlar : İbrahim Üzülmez
İlk 11 Başlamayıp Sonradan Oyuna Girenler : Sabri, Oktay Delibalta
60'dan Önce Oyundan Çıkanlar : Elano, Insua (Bursapor)

3 yorum:

Engin Gürses | 19 Eylül 2010 02:11

Yine banko gibi gözüken oyuncular ilk 11 başlamadı bugün :

Uğur Uçar, Özgür Çek, Mehmet Çakır (sürpriz sakatlık), pele, Ali Turan, Elano, Cangele

Tello 60'dan önce çıktı.

t2 | 19 Eylül 2010 02:20

cangele süpriz değil... 2 hafta yok...

Engin Gürses | 19 Eylül 2010 14:06

evet ya cangale nerden çıktı ? kayseriden biri vardı ama karıştırdım herhalde acelşeyle yazarken .

Related Posts with Thumbnails