Emenike'nin Verilmeyen Asisti


Bu hafta Ntv Fantezi Futbol oyunundaki kadromun forvet pozisyonunda Karabükspor’un güçlü forveti Emenike vardı, Emmanuel Emenike. Kasımpaşa karşısında özellikle kontrataklarla çok pozisyona gireceğini düşünüp istatistik yapacağını umuyordum. Ki öyle de oldu. Kasımpaşa - Karabükspor karşılaşmasını Trabzonspor - Sivasspor maçıyla birlikte dönüşümlü olarak seyrettim ve bir futbolsever olarak hayatımın en güzel 90 dakikalarından ikisinde tam 10 gol gördüm ekranda. İlk gol, kadromda Emenike’nin hemen arkasında yer verdiğim Cernat’tan geldi. Sonra bir kontratakta kaleci ile karşı karşıya kalan kısa metrajlı filmimin başrol oyuncusu, Kayserispor maçında kendisine yapılan eleştirileri boşa çıkarırcasına topu yanındaki arkadaşına çıkardı. Ferdi Elmas da kariyerinin en basit golüne imza attı. Sevindim Okan gibi biraz Buruk olsam da, gol olmazsa asist olsun yenemiyorsan yenilme misali dedim. Not ettim bir kenara Emenike’nin asistini, bekledim sonuçların açıklanmasını Salı sallanmadan. Sonuçlar açıklandı, Ntv Fantezi Futbol Ferdi Elmas’ın kolay golünün asistini yazmadı. Emenike’nin puanı sadece ilk 11 başlama puanı, 2! Baktım asist kime verilmiş diye, kimseye! Döndüm bari gol verilmiş mi diye, verilmiş! Ferdi Elmas 6 puan. Eee peki o gol nasıl oldu? Cevap yok! Neyse dedim, girdim Tff sitesine, okudum pozisyonu. Der ki Anadolu Ajansı Türkiye Futbol Federasyonunun sitesine geçtiği haberde:

78. dakikada defansta Luiz Henrique'yi geçerek kaleciyle karşı karşıya kalan Emenike, pasını boş durumdaki Ferdi'ye gönderirken, bu oyuncu da meşin yuvarlağı rahat bir şekilde ağlarla buluşturdu: 0-2
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=10809

Peki yıllardır Mehmet Yıldız’ı Musa Aydın, Mustafa Pektemek’i Kahe yapan site asisti başkasına golü bana, sarı kartı babama yazan site ne kadar güvenilir sizce ? Hani seyretmedim diyelim maçı, koşa koşa bu siteye girip doğru bir cevap alabilir miyim sorularıma? Ağlasam mesela, sesimi duyar mı, mısralarımda; Acaba dokunabilir mi, gözyaşlarıma elleriyle bu site ? Veli’ni çağır Orhan, otur sıfır be! Hemen anlatayım. Şu anda Türkiye Futbol Federasyonun tüm iletişim birimlerinin başında olan kişi benim arkadaşım. Çoktandır aklımdaydı sitede yer alan Süper Lig haberlerinin işleyişini, nasıl sisteme geldiğini ve bunun üstündeki sorumluluklarını sormak. Geçen haftaya nasip oldu. Bana teker teker anlattı durumu ve anlattıklarından benim çıkardığım şu oldu; Bu sitenin maç haberleri konusunda herhangi bir kusuru yok. Anadolu Ajansı geçiyor haberi, burada çalışan asgari ücretle çalışan genç stajyerler de yayımlıyorlar anında sitede. Bütçe meselesi bu iş, ne kadar köfte o kadar ekmek işte. İçerik ile alakaları yok, bilgiler doğru mu yanlış mı önemi yok. Yeter ki cümleler anlamlı olsun, kelimelerde harf hatası olmasın! Dikkat edilen sadece bu. ‘’Önemli olan zamanlama, maç bittikten sonra hemen yayımlanması bizim için en mühimi, özellikle bu sene çok dikkat ediyoruz buna’’ diyor. Eyvallah diyorum, dönüyorum Mevlana pidecisinde karnımı doyurup maçın gollerine. İstikamet marş marş, Lig Tv’ye.

Link: http://ligtv.com.tr/videolig/?v=3008

Bariz Emenike bu ya! Hani MahmutPaşa’da olsa anlarım; Ememike, Emenoke, Emeneke hatta Emenuke bile olabilir. Ancak adam Emmanuel Emenike, em manuel em de otomatik! Asisti de yapmış işte basbayağı, daha ne olsun? Olmuyor işte. Maalesef Türkiye’de Fantezi Futbol oyunu oynayanlar için sonuçların açıklanma sürecinde daima bir ‘’Acaba’’ mevcut! Adalet yok, devamsızlıktan sınıfta kaldı çünkü!

Son olarak buradan Ntv Fantezi Futbol’un Almanya’daki temsilcilerine sesleniyorum; Kendinize gelin! Her hafta hata, her hafta yanlış. Yeter artık, sürmenaj oldum lan...

Not : Bu yazı sabahleyin yazılmıştır. Şimdi düzelttiler vallahi ...

2 yorum:

kuzen larry | 16 Eylül 2010 11:06

Colman ın asistini de vermemişlerdi onu da düzelttiler sonradan. Ama bu sefer de fazladan bir asist vermişler. 4 puan alması gerekirken 6 puan almış colman.

Engin Gürses | 16 Eylül 2010 14:33

Colman aslında 2 asist doğru o . Selçuk'un golün de de asisti Colman veriyor ama Lig Tv'de verilmemiş o asist.

Related Posts with Thumbnails