Delibalta Hakkını Arar !!!Gençlerbirliği'nin bu haftaki tek asisti (İlk gol penaltı olduğundan asist yoktu) Lig TV/Spor X ve NTV tarafından 2 farklı oyuncuya verildi. NTV Oktay Delibalta , Lig Tv ise Cem Can olarak belirledi ve buna göre asist puanını verdi. Galatasaray maçıyla çakıştığı için Gençlerbirliği-Büyükşehir maçını izleyemedim tam olarak, bu gol pozisyonunu da TV'de göremedim. Maçtan sonra Lig Tv Videolig'de pozisyonu izledim. Asist bir köşe vuruşundan geliyordu, Fakat özet pozisyon başından itibaren alınmadığı için korneri kullanan oyuncuyu görmek tam mümkün olmuyordu. TFF Maç Raporuna göre, normal şartlar altında takımın kornerlerini kullanan Harbuzi oyundan çıkmış, dolayısıyla bu 2 oyuncunun da - Oktay Delibalta, Cem Can - bu korneri kullanmış olma ihtimali söz konusu. İnternette maç özetlerini bulmak için yaptığım hummalı çalışmada da (Youtube ve Dailymotion'da hala yok) korneri kullananın numarasını tam olarak görmek mümkün olmuyor. Maç çekimi çok kötü olduğundan (Lig Tv 77'de yayınlanmayan Anadolu Maçlarının neredeyse hepsi oldukça kalitesiz oluyor zaten) internetteki özet görüntünün kalitesi de haliyle "çok kötü" ötesi.

Ben gol sevincinden, korneri kullanan oyuncunun Oktay Delibalta olduğuna kesin kanaat getirdim. Görüntüde Orhan Şam'ın peşinden koşarken ilk kolunu yakalamaya çalışan oyuncu korneri kullanan oyuncuyla aynı : Top sakalıyla Delibalta.

Lig TV ve TFF'nin sitesindeki maç haberine baktığımızda korneri kullanan oyuncunun Oktay Delibalta olduğu zaten yazıyor aslında ama ben bu haberden iyice emin olup, görüntülerden de teyit etmek istedim. Gençlerbirliği Resmi Sitesinde de korneri kullananın Delibalta olduğu yazıyor. Şimdiye kadar asistler konusunda 1 kere bile yanıldığını görmediğim transfermarkt'da da asistin sahibi Oktay olarak yazılmış.

Ben gerçekten bayağı bir empati yapmaya çalışıyorum ama bu Lig Tv FFcisini bir türlü anlayamıyorum. Elinin altında tüm görüntüler var asisti belirleme adına. Hadi bunu geçtim. Hiç görüntüyü izlemesen bile maç haberi var, lamba gibi Oktay Delibalta yazıyor tüm kaynaklarda korneri kullanan. Hiç ayrıntıya girme en basitinden bu haberlere göre yaz Oktay'a asisti. Cem Can diye element uydurmak ne yav ???  Harbi komik ...

Lig Tv - TFF Haberi (Anadolu Ajansı)
GOL 83. dakikada Oktay'ın sol kanattan kullandığı köşe atışında altıpas içinde topla buluşan Orhan meşin yuvarlağı kafayla ağlara gönderdi: 2-1

Gençlerbirliği Resmi Sitesi
83. dakikada Oktay'ın sol kanattan kullandığı köşe atışında Orhan’ın kafayla tamamladığı top ağlarla buluştu: 2-1

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails